گرامیداشت همکاری شورولت و ناسا

0 714

چهل و هشت سال از اولین فرود انسان بر سطح ماه می گذرد و عجیب است که بدانید جی ام نیز بخشی از این ماموریت بوده است.
هیچ کسی خبر تلویزیونی فرود نیل آرمسترانگ و باز آلدرین بر سطح ماه را فراموش نمی کند. بدون شک این مهم ترین اتفاق دوران جنگ سرد در آن سال ها بود. اما باز هم در ماه ژانویه و دو سال پس از آن نیز ماموریت ماه تکرار شد و آپولو 15 اولین خودروی ساخت بشر را بر سطح این کره بی روح اما درخشان فرود آورد. البته این وسیله نقلیه کاوشگر ماه بود که به فضانوردان کمک می کرد ماموریت های طولانی تری را در سطح ماه انجام دهند.
حالا در سالگرد دستاورد بزرگ آپولو 11 شورولت تصمیم گرفته که همکاری خود با تیم کاوش ماه در آن سال ها را گرامی بدارد. بایستی یادآوری کرد که موتور الکتریک کاوشگر ماه توسط این خودروساز ساخته شده است.
فرنس پاولیک، مهندس ارشد کاوشگرهای ناسا گفت: وقتی که تیم ما کار مهندسیش برای ساخت کاوشگر ماه را آغاز کرد نا شناخته های بسیاری پیش رو داشتیم؛ ناشناخته هایی مثل سطوح ناهموار، شرایط دمایی سخت و تاثیر کاهش گرانش. ما مرزهای فناوری خودروسازی را به جلو راندیم و در طراحی خودرو دست در دست فضانوردان کار کردیم. البته شورولت بی توجه به چنین پروژه عظیمی نبوده و همکاری تنگاتنگی را با ناسا داشته است. این شرکت حالا با رونمایی هاچ بک پنج در Earthly به مقایسه ای جالب میان خودروی فعلیش و کاوشگر ناسا پرداخته است.

منبع خبر خودرو
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=3487
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها