خرس های آبی تنها موجوداتی که پس از تخریب خورشید هم زنده می مانند

0 1,267

دانشمندان اغلب درباره اینکه آیا بشر می تواند از یک حادثه فضایی بسیار عظیم مانند برخورد یک سیارک به زمین جان سالم به در ببرد یا نه بحث و گفتگو می کنند. اما حتی اگر نسل بشر نیز بعد از این حوادث کامل منقرض شود، باز هم زندگی همچنان جریان خواهد داشت.
به تازگی دانشمندان کشف کرده اند که موجودات آبزی با نام خرس آبی  فناناپذیرترین گونه زنده دنیا می باشند.ما برای مدت ها می دانستیم خرس های آبی که موجودات بسیار ریز شبیه به خوکچه هستند، در برابر شرایط بسیار سخت و غیرقابل حیات مقاوم هستند. آنها می توانند به مدت سی سال در حالت انجماد زنده بمانند و بعد از ذوب شدن مجدداً به حیات خود ادامه دهند. آنها می توانند نژادی سالم تولید کنند. دانشمندان روسی ادعا کرده اند این خرس های آبی که به ایستگاه فضایی بین المللی چسبیده بودند، حتی در معرض محیط خلاء فضا نیز توانسته اند زنده بمانند. دانشمندان تلاش می کنند با بررسی ژنوم این خرس های آبی راهی برای استفاده از مکانیسم دفاعی طبیعی این موجودات در مورد انسان پیدا کنند.
محققان دانشگاه آکسفورد سه رویداد بزرگ و عظیم فضایی را مورد آزمایش قرار داده اند تا نشان دهند آیا این خرس های آبی می توانند در مقابل این حوادث دوام بیاورند یا خیر. این حوادث شامل انفجارهای سیارک ها، ابرنواختر ها و اشعه گاما است. دکتر «دیوید سلون» نویسنده این مقاله می گوید: «با کمال تعجب دریافته ایم اگرچه تاثیرات سیارک ها و ابرنواختر های نزدیک بر روی بشر فاجعه آمیز و بسیار گسترده خواهد بود، اما خرس های آبی می توانند از این حوادث جان سالم به در ببرند. در نتیجه زندگی آنها حتی در معرض چنین اتفاقات بزرگ نیز به سختی کاملاً از بین می رود.»
مطالعه این محققان در مجله Nature به چاپ خواهد رسید.اگرچه این مورد یکی از مشاهدات عجیب و غریب برای زندگی زمینی است اما تناسب زیادی با جست و جوی ما برای یافتن زندگی فرازمینی دارد. این مطالعه نشان می دهد تا زمانی که زندگی در دنیا ادامه دارد، نم یتوان این موجودات را حتی با رویدادهای عظیم و فاجعه آمیز نیز کاملاً از بین برد. این احتمال وجود دارد در بعضی از سیارات که فکر می کنیم زندگی در آنها غیرممکن است ـ مثل TRAPPIST-1 ـ شانس زیادی برای ادامه حیات این موجودات ریز وجود دارد.

منبع همرسان
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=3355
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها