مسابقه‌ی سنجش از دور ایرباس، فرصتی برای استارت‌آپها

0 825

کمتر از 20 روز برای شرکت در مسابقه‌ی سنجش از دور ایرباس (Airbus GEO Challenge) فرصت باقی مانده است. بخش دفاع و فضای ایرباس (Airbus DS) این مسابقه را برای استارت‌آپها و شرکتهای خصوصی فعال در زمینه‌ی سنجش از دور طراحی کرده است تا برای ارائه‌ی پاسخهای خود به پرسش اساسی این مسابقه به رقابت بپردازند: “چگونه می‌توان از تصاویر ماهواره‌ای ایرباس برای ایجاد خدمات ارزش افزوده در کسب و کارهای جدید استفاده کرد؟”

شرکت‌کنندگانی که به مرحله‌ی نهایی راه پیدا کنند شانس این را پیدا خواهند کرد که پروژه‌ی خود را در حضور مقامات بخش دفاع و فضای ایرباس ارائه کنند. برندگان مسابقه از تخفیفهای استفاده از تصاویر ماهواره‌ای تا میزان 50 هزار یورو بهره‌مند خواهند شد؛ ضمن اینکه تمامی شرکت‌کنندگان فرصت معرفی پروژه‌ی خود را به موسسه‌ی Airbus BizLab را خواهند داشت. این موسسه در زمینه‌ی شتابدهی کسب و کارهای هوافضایی فعالیت می‌کند.

مسابقه‌ی سنجش از دور ایرباس موضوعات مختلفی را برای شرکت‌کنندگان مطرح می‌کند که وجه مشترک تمامی آنها اهمیتی است که برای جامعه‌ی جهانی دارند. از مهم‌ترین این موضوعات می‌توان به اهمیت سنجش از دور در حفظ جنگلها و نقشه‌برداری از آنها، بهبود کشاورزی و نظارت بر کیفیت محصولات، هوشمندسازی شهرها و افزایش کیفیت زندگی در آنها، مدیریت بر ترافیک دریایی و جلوگیری از صید غیرقانونی اشاره کرد.

تصاویری که در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد متعلق به ماهواره‌های TerraSAR-X، SPOT 6/7 و Pléiades می‌باشند و البته توسط اطلاعات بدست‌آمده از مراجع دیگر نیز پشتیبانی می‌گردند. گروه‌های شرکت‌کننده باید با توجه به اطلاعات تامین شده و موضوعات مسابقه، مدلهای کسب و کار جدید پیشنهاد دهند و یا روشهایی برای بهبود کسب و کارهای فعلی ارائه دهند. یکی از الزاماتی که در این قسمت باید به آن توجه شود این است که در پروژه‌ی ارائه شده حتما از منابع و ظرفیت‌های سازمان دفاع و فضای ایرباس استفاده شده باشد.

در نهایت باید به جوایز این مسابقه اشاره کرد که شامل تخفیف‌های 50، 20، 15، 10 و 5 هزار یورویی در استفاده از تصاویر ماهواره‌ای ایرباس برای گروه‌های اول تا پنجم و همچنین کمک به توسعه‌ی ایده‌ی کسب و کار برای گروه اول می‌باشد.

برای دنبال کردن اخبار و دیدگاه‌های مربوط به این مسابقه می‌توانید از این لینک استفاده و یا هشتگ #AirbusGEOChallenge را در شبکه‌های اجتماعی جستجو کنید.

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=2961
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها