جنگ بعدی: آمریکا و روسیه در یک جبهه فضایی!

0 824

پایگاه خبری هیل (Hill) وابسته به کنگره آمریکا با انتشار گزارشی تحت عنوان “جنگ بعدی: فضا” از اهمیت صنعت هوا و فضا و ضرورت همکاری آمریکا با روسیه در این زمینه سخن به میان آورده است.
در این گزارش آمده است: «این روزها اکثر گزارش های بین المللی درباره موصل، حلب، مرز ترکیه، ایران، کره شمالی، روسیه، کریمه و دریای جنوبی چین منتشر می شود.
این موضوع شگفت آور نیست چرا که این ها مناطقی هستند که درگیری های بزرگ درون آن ها یا در نزدیکی شان جریان دارد و جان مردم در خطر قرار گرفته و نظر سیاسیون را در تمام دنیا به خود جلب می کنند.
گزارشگران مستقر بر روی زمین می توانند این اماکن را رصد کنند؛ در نتیجه گزارشات و داستان های آن ها نیز مربوط به این مناطق است. اما جریان واقعی جای دیگری است. جنگ آینده اگر در فضا اتفاق نیافتند، لااقل می توان گفت که نتیجه آن بر اساس قدرت فضایی تعیین خواهد شد

به همین علت است که کنگره باید سریعا از خواب غفلت برخیزد و سیاست امنیت ملی آمریکا در فضا را مورد بررسی مجدد قرار دهد.
امروز آمریکا و روسیه در فضا با یکدیگر همکاری دارند و این روابط به نفع دو طرف است. دو کشور از طریق اعزام فضانوردان به ایستگاه بین المللی فضایی توسط راکت های روسی و تعامل دانش و تیم های فضایی با یکدیگر همکاری می کنند. آمریکا و روسیه بر سر مسائل زیادی با هم اختلاف نظر دارند اما در رابطه با فضا به خوبی در کنار هم کار کرده اند.»

این پایگاه آمریکایی در ادامه با اشاره به فعالیت ها و پیشرفت های قابل توجه چین در این رابطه می نویسد: «کنگره باید بپذیرد که طبق روال کنونی،  آمریکا نمی تواند برتری خود در فضا را برای مدت زیادی حفظ نماید و باید برای حفظ برتری خود تلاشی گسترده را شروع نماید چرا که این فضا است که تعیین می کند صلح و امنیت در زمین باقی بماند یا از دست برود.
آمریکا و کنگره باید از تظاهر به اینکه ما زمینه های مشترکی در بحث فضا با روسیه نداریم دست بردارند و محدودیت های بی مورد در خرید و تعامل با روسیه را کنار بگذارند.
خردورزی و برخورد منطقی در رابطه با سیاست های فضایی با توجه به درگیری های گسترده ای که هر روز بر روی زمین صورت می پذیرد و تیتر خبرها را به خود اختصاص می دهد، سخت است اما تمام درگیری ها به فضا باز می گردد؛ همانطور که زمانی تمامی راه  ها به “رُم” ختم می شد. اگر ما می خواهیم امنیت ملی مان و برتری مان در فضا را حفظ نماییم، کنگره باید در این رابطه هوشمندانه تصمیم گیری نماید.»

منبع آرمان پرس
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=262
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها