اولین منظومه‌ی ماهواره‌ای تجاری جهان با قابلیت تهیه‌ی ویدیوهای تمام‌رنگی از زمین

0 597

شرکت  Earth-i که در زمینه‌ی تحلیل تصاویر و داده‌های سنجش از دور فعالیت می‌کند، هفته‌ی گذشته از برنامه‌ی خود برای راه‌اندازی اولین منظومه‌ی ماهواره‌ای جهان که قادر به ارائه‌ی تصاویر و ویدیوهای تمام‌رنگی می‌باشد خبر داد. این شرکت با راه‌اندازی منظومه‌ی خود کسب و کارش را رونق می‌بخشد و برای برآورده کردن نیازهای روزافزون به تصاویر سنجشی باکیفیت و تحلیلهای مربوطه آماده می‌شود.

شرکت Earth-i با استفاده از تکنولوژی اختصاصی خود که غالبا در بریتانیا توسعه داده شده، ماهواره‌های کوچک بسیار پیچیده‌ای را برای منظومه‌ی خود آماده کرده که قابلیت‌های جدیدی دارند؛ از جمله: ارائه‌ی تصاویر و ویدیوهای تمام‌رنگی با دقت کمتر از 1 متر، ساخت مدل‌های سه بعدی با استفاده از ویدیوهای تهیه شده از زوایای مختلف، نظارت بر اهداف متحرک با استفاده از قابلیت فیلمبرداری و علامت‌گذاری کردن مناطق مورد نظر برای چند بار عکسبرداری در طول یک روز.

ساخت منظومه‌ی Earth-i همزمان با پرتاب نمونه‌ی اولیه‌ی ماهواره‌ی این شرکت در اواخر سال جاری میلادی آغاز خواهد شد؛ البته تکنولوژی‌های به کار رفته از سال 2015 تا کنون به طور پیوسته در معرض آزمایش هستند. تولید و پرتاب این ماهواره با همکاری شرکت SSTL، بخشی از سازمان دفاع و فضای ایرباس (Airbus DS) و دانشگاه ساری (University of Surrey) انجام می‌شود.

 15 ماه پس از پرتاب نمونه‌ی اولیه و انجام آزمایشهای بیشتر، در اوایل سال 2019 اولین دسته از ماهواره‌های Earth-i به فضا ارسال می‌گردند. ریچارد بلین (Richard Blain) مدیر این شرکت می‌گوید: «ما از سرمایه‌گذاران مناسبی برخوردار، و برای رقابت در بازار جدید فضایی که به تحاری‌سازی فضا می‌پردازد آماده هستیم وی افزود: «شرکت ما منظومه‌ی ماهواره‌ای خود را برای سازمانهایی طراحی کرده که نیاز دارند بین قیمت و کیفیت تصاویر ماهواره‌ای مورد نیاز خود تعادل برقرار کنند. ضمنا، اینکه منظومه‌ی خود را داشته باشیم مارا قادر می‌سازد تا به طور کامل کنترل ماموریتها و وظایف را بدست گیریم.»

منظومه‌ی شرکت Earth-i اطلاعات و تحلیلهای مورد نیاز را در بخش‌های امنیتی و دفاعی، مدیریت بحران و بلایای طبیعی، نقشه‌برداری، نظارت بر انرژی و منابع طبیعی و شناسایی معادن و میدان‌های نفتی تامین می‌کند. این شرکت بودجه‌ی مورد نیاز خود را از منابعی همچون بانک جهانی، دولتهای ملی و محلی و شرکتهای فعال در زمینه‌ی اطلاعات مکانی تهیه کرده است.

شرکت ماهواره‌ای بریتانیایی Earth-i اخیرا اعلام کرده که به انجمن اطلاعات مکانی آمریکا (USGIF)
پیوسته و عملیاتهای خود را در این کشور گسترش می‌دهد. این شرکت در حال
حاضر تعدادی مشتری در آمریکا دارد و همچنین مذاکراتی را در راستای جذب
مشتریان جدید در شمال آمریکا انجام می‌دهد.

منبع spacewatchme
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=2607
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها