شرکت پاکستانی با فناوری ماهواره‌ای دسترسی به اینترنت در مناطق محروم را فراهم می‌کند

0 696

اپراتور ماهواره‌ای اینتلست (Intelsat) به تازگی اعلام کرده که شرکت پاکستانی سوپرنت (Supernet Ltd)، ارائه کننده‌ خدمات ماهواره‌ای، با کمک ماهواره‌ Intelsat 33e سرویس‌های جدیدی را ارائه می‌دهد.

سوپرنت یکی از اولین شرکت‌ها در آسیا و اقیانوسیه است که از ماهواره‌های با پلتفرم EpicNG اینتلست استفاده می‌کند و پرتاب Intelsat 33e در اواخر ژاویه سال جاری از کارایی بهبود یافته‌ی آن برای پیشرفت کسب و کار خود در پاکستان بهره برده است.

پلتفرم جدید اینتلست علاوه بر بهبود عملکرد شبکه‌های نسل دوم (2G) اپراتورهای تلفن همراه، باعث گسترش پوشش شبکه‌های نسل سوم و چهارم به مناطق دورافتاده نیز می‌شود. سوپرنت از ظرفیت‌های Intelsat 33e برای نظارت بر عملیاتهای اکتشاف نفت و گاز، معدنکاری و همکاری در پروژه‌های دولتی استفاده می‌کند و به گسترش آنتن‌های VSAT در سرتاسر پاکستان کمک می‌کند.

شمس عرفین (Shams Arfeen) مدیر سوپرنت می‌گوید: «جغرافیای گسترده‌ی پاکستان باعث می‌شود که فراهم کردن ارتباطات در تمامی گستره‌ی این کشور کار سختی باشد و این امر بدون پیوستن شبکه‌های ماهواره‌ای به شبکه‌های مخابراتی بزرگتر ممکن نیست.» وی افزود: « Intelsat 33eعملکرد ظرفیت‌های ماهواره‌ای را تا حد قابل قبولی افزایش خواهد داد و در نتیجه هزینه‌های عملیاتی بسیار کاهش خواهند یافت. بدون شک شبکه‌های ماهواره‌ای وقتی که با توانایی‌های شرکتی همچون سوپرنت همراه شوند نقش مهمی را در پر کردن خلاء تکنولوژی‌های دیجیتال در پاکستان خواهند داشت».

 ماهواره‌ی Intelsat 33e خدمات پهن‌باند را در اختیار اپراتورهای تلفنی ثابت و همراه، ارائه‌کنندگان ارتباطات رادیویی هوایی و دریایی و مشتریان دولتی در مناطق مختلف قرار می‌دهد، از جمله آسیا و اقیانوسیه، آفریقا، اروپا، خاورمیانه، دریای مدیترانه و اقیانوس هند. توانایی این ماهواره در ارائه‌ی خدمات از طرق باندهای مختلف باعث می‌شود که سوپرنت و مشتریانش قادر باشند همچنان از سخت‌افزارهای فعلی که برای استفاده از باندهای C و یا Ku طراحی شده‌اند، استفاده کنند.

تری بلیکلی (Terry Bleakley) مدیر بخش فروش اینتلست در آسیا و اقیانوسیه می‌گوید: «سوپرنت یکی از اولین و بزرگترین توزیع‌کنندگان ظرفیت ماهواره‌ی  Intelsat 33e است. توانایی‌های فنی این شرکت باعث می‌شود افزایش دسترسی به خدمات پهن‌باند در سرتاسر پاکستان سرعت گیرد و رشد تجاری و کیفیت ارتباطات در این کشور بهبود یابند». وی افزود: «معماری انعطاف‌پذیر پلتفرم  EpicNG که عملکرد بهبودیافته، قیمت مناسب و دسترسی آسان را به مشتریان ارائه می‌کند، سوپرنت را در نیل به هدف خود یاری می‌رساند.سازگاری این پلتفرم با مدلهای قبلی باعث تسهیل دسترسی مشتریان می‌شود و تا دهه‌ها نیازهای آنان را مرتفع می‌سازد».

 

منبع spacewatchme
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=2394
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها