چرا چشم فضانوردانی که به زمین برمی‌گردند کم‌سو می‌شود؟

0 410

بررسی‌ها نشان داده است بیشتر فضانوردانی که به زمین برمی‌گردند با نوعی اختلال بینایی مواجه می‌شوند و هم‌اکنون پس از گذشت سال‌ها بالاخره مشخص شده است چرا فضانوردان چشم‌درد دارند.

برخی از مسافران فضایی که برای دوره زمانی طولانی در مدار زمین می‌مانند، به تاری دید همراه با مجموعه‌ای از تغییرات فیزیکی در چشم خود مبتلا می‌شوند.هم‌اکنون گروهی از دانشمندان به انی نتیجه رسیده‌اند سندرومی که تغییرات در مایع شفاف چشم را باعث می‌شود و البته اطراف مغز و نخاع را احاطه کرده است، روی این مسئله اثر می‌گذارد.

دانشمندان برای آنکه در این زمینه مطمئن شوند، گروهی از فضانوردانی که به زمین برگشته‌اند را در یک جلسه علمی در شهر شیکاگو ملاقات کردند. بر اساس گزارش منتشر شده، طی یک دهه گذشته پزشکان فضانورد و دانشمندان ناسا با اختلالات بینایی مواجه شده‌اند و این مسئله زمانی رخ داده است که آنها برای مدت طولانی در مدار زمین بوده‌اند.

 

سندرمی که احتمال می‌رود عامل این قضیه باشد با نام «سندروم اختلال بینایی ناشی از فشار داخل جمجمه» (VIIP) شناخته می‌شود و بررسی‌های جدید نشان داده است دوسوم فضانوردانی که برای مدت طولانی در ایستگاه بین‌المللی فضایی بودند، به آن مبتلا شده‌اند.

منبع فارس
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=239
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها