روسیه سامانه مخابرات ماهواره‌ای جدید برای برزیل می‌سازد

0 735

روسیه در حال آماده سازی سامانه جدید مخابرات فضایی، پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و رله برای برزیل از نوع سامانه “گونتس”است که اکنون مورد استفاده آژانس فضایی روسیه  قرار دارد. نیکلای تستویدوف، مدیر کل شرکت “سامانه‌های ماهواره‌ای اطلاع‌رسانی به نام نیکلای رشتنیکوف”، بزرگ‌ترین موسسه روسیه درزمینه تولید سامانه‌های مخابراتی فضایی ضمن بیان این مطلب افزود در حال حاضر امریکای لاتین منطقه مهمی ازنقطه‌نظر پیشرفت فناوری‌های فضایی است و عملاً در همه کشورهای این منطقه برنامه‌های دولتی در این زمینه در دست اجرا هستند.
نیکلای تستویدوف خاطرنشان کرد در برزیل باوجود کار یک ایستگاه منطقه‌ای با 12 ماهواره زمان انتظار مشترکین برای دوره ارتباطی بین 6 تا 18 دقیقه است اما پس از راه‌اندازی ایستگاه جدید به همراه 24 ماهواره، زمان انتظار مشترکان به صفر خواهد رسید. همچنین شرکت روسی آماده ازسرگیری مذاکرات با برزیل درباره طراحی و تولید مشترک سامانه‌های فضایی برای پرتاب آن‌ها از پایگاه فضایی آلکانتارای برزیل با هر ماهواره‌بری است که سفارش‌دهنده تعیین کند. درگذشته این شرکت روسی به همراه شریک اوکراینی خود در عملیات توسعه این پایگاه فضایی حضور فعالی داشت اما چندی است که کار موسسه مشترک اوکراین و برزیل متوقف شده و این همکاری متوقف شد.

درواقع Gonets سیستم ماهواره ارتباطی مدار پایین زمین است که شامل تعداد زیادی ماهواره است. دو ماهواره اول که برای تست و اعتبار سنجی سیستم مورد استفاده قرار گرفت، توسط راکت Tsyklon-3 در سال 1992 از پلتسک به فضا پرتاب شد که به عنوان Gonets-D اعلام شد.

 

 

منبع اسپوتنیک
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=2000
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها