آغاز به کار چهارمین همایش بین‌المللی فضانوردی در قزاقستان

0 649

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در چارچوب این همایش، تجربیات و چشم‌انداز فناوری‌های نوین سیستم فضایی سنجش از راه دور (RS) و سیستم ناوبری ماهواره‌ای بادقت بالا (SVSN) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. در این همایش بیش از 400 متخصص این رشته از 50 شرکت خارجی در حوزه صنعت فضایی قزاقستان حضور دارند. در این همایش «تالگات موسی‌بایف» فضانورد معروف قزاقستان و مشاور رئیس جمهور این کشور در مورد نقش «نورسلطان نظربایف» در راه‌اندازی و توسعه فعالیت فضایی در قزاقستان سخنرانی کرد.

طبق برنامه «بیبوت آتامکولاف» وزیر صنعت دفاعی و فضایی قزاقستان، «حیوگ لاپارت ویواد» معاون شرکت «ایرباس» درباره برنامه‌ها و دستاوردهای صنعت فضایی قزاقستان سخنرانی خواهند کرد. در این همایش همچنین راه‌های جذب سرمایه برای فعالیت فضایی قزاقستان جهت ایجاد زیرساخت‌های زمینی، تولید پهپادها و اجرای پروژه‌های دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

قرار است در پایان این همایش نیز تفاهم‎نامه‌های همکاری میان «آستانه» و شرکای جدید به امضا برسد و قراردادهایی نیز جهت فراهم نمودن تصاویر ماهواره‎ای توسط ماهواره‌ های قزاقستانی برای مشتریان بسته شوند. این همایش‌ هر ساله از سال 2012 و با هدف توسعه صنعت فضایی قزاقستان برگزار می‌شود.

منبع صداو سیما
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=198
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها