برگزاری کارگاه آموزشی خدمات اطلاعات مکانی در حوزه کشاورزی توسط نماینده ایرباس

0 629

طی نخستین روز  بیست و چهارمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک که از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ در سازمان نقشه برداری کشور برگزار می‌شود، کارگاهی آموزشی با عنوان خدمات اطلاعات مکانی در حوزه کشاورزی توسط موسسه سنجش از دور بصیر ایران و شرکت Azercosmos آذربایجان ارائه می‌گردد.

در سال‌های اخیر در سطح دنیا طیف وسیعی از سازمان‌های دولتی و اقتصادی از قابلیت‌های سنجش از دور برای کسب اطلاعات جهت تصمیم‌گیری در زمینه کشاورزی استفاده می‌کنند. موسسه سنجش از دور بصیر نیزکه با همکاری شرکای خارجی خود در حوزه پایش کشاورزی فعال است، جهت آشنایی متخصصین و سازمان‌های داخلی با شیوه های نوین اطلاعات مکانی در بحث کشاورزی، تصمیم گرفته تا با دعوت از شرکت Azercosmos آذربایجان که نماینده شرکت Airbus فرانسه در منطقه می‌باشد، کارگاه آموزشی را با عنوان خدمات اطلاعات مکانی در حوزه کشاورزی در بیست و چهارمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک، برگزار نماید. قابل ذکر است که این شرکت چند سالی است در حوزه کشاورزی دقیق (Precision Agriculture) با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای SPOT، با انجام پروژه‌های گسترده و برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع فعالیت خود را ادامه می‌دهد. 

محورهای کارگاه آموزشی در قسمت اول با نام خدمات و راهکارهای نظارت بر زمین برای دولت ایران عبارتست از:کاداستر کشاورزی و سیستم شناسایی قطعه‌های زمین (LPIS) و همچنین خدمات نظارتی، مدیریت فرونشست‌ها، نقشه‌برداری محصول. همچنین محورهای قسمت دوم با عنوان خدمات و راهکارهای نظارت بر زمین برای بخش خصوصی از این قرار می باشد:مدیریت حوزه، نظارت بر محصولات و همچنین فناوری نو در کشاورزی-کشاورزی دقیق.

این کارگاه آموزشی به زبان انگلیسی در روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه از ساعت 11:00 الی 16:30 برگزار خواهد شد و شرکت در آن با انجام ثبت نام قبلی، رایگان می‌باشد. مکان این کارگاه مشترک یک روزه بدین شرح است: تهران، میدان آزادی، آموزشکده سازمان نقشه برداری کشور.

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام و اطلاع از جزئیات کارگاه آموزشی با شماره 02122943352 و یا ایمیل Seyedin@basir-rsi.com تماس بگیرید.

تکمیلی

بر اساس اعلام جدید صورت گرفته تاریخ و زمان برگزاری کارگاه از روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه از ساعت 11:00 الی 16:30 به دوشنبه ٢٥ ارديبهشت از ساعت ١٤ الي ١٨ تغییر یافت.

منبع
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1849
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها