خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا

فعالیت اینترنت ماهواره‌ای در ایران نیاز به مجوز دارد

دانلود مستند فضایی با زیر نویس فارسی

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای مقررات سرزمینی داریم و هر شرکتی بخواهد فعال شود باید از دولت مجوز بگیرد، البته اگر حقوق بین‌الملل را رعایت کند. محمدجواد آذری‌جهرمی دراین‌باره گفت: «باید بپذیریم اینترنت ماهواره‌ای پدیده‌ای است که تمام کشورهای دنیا با آن مواجه خواهند شد. هدف اصلی منظومه‌های ماهواره‌ای این است که بستر استفاده از اینترنت اشیا در سراسر دنیا را فراهم کنند.» وی ادامه داد: «بسیاری از مناطق دورافتاده نه از طریق شبکه تلفن همراه و نه شبکه ثابت قابلیت پوشش‌دهی ندارند و اینترنت ماهواره‌ای برای کمک به چنین مشکلاتی راه‌اندازی شده است. اتفاقاتی را که متاسفانه امروزه در زاگرس و پارک ملی گلستان شاهد هستیم، می‌توان به کمک اینترنت اشیا حل کرد.»

آذری‌جهرمی افزود: «آمریکا از مدت‌ها قبل برنامه بسط سلطه خودش بر کشورها را داشته است، ما نیز باید در این شرایط خود را آماده کنیم. برخی از سخت‌گیری‌هایی که داخل کشور صورت می‌پذیرد، باید اصلاح یا مدیریت شوند.» وزیر ارتباطات گفت: «سازمان فضایی ایران به دنبال ایجاد منظومه ماهواره‌ای بوده و سند آن را استخراج کرده است. مذاکرات بین‌المللی در حال انجام است تا ما نیز به کشورهای دارای منظومه ماهواره‌ای بپیوندیم. ما نباید از اینترنت ماهواره‌ای بترسیم و باید خودمان را برای فراگیری این فناوری آماده کنیم. اینترنت ماهواره‌ای قطعا برای ما تهدید نیست و ما از فرصت‌هایی که به‌دست می‌آید، استفاده می‌کنیم.»

منبع خبرگزاری ایرنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=18096

به 9000 هزار فالوئر اینستاگرام اسپاش بپیوندید

مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها