ماهواره چین در مدار زمین قرار گرفت

0 105

مسوولان سازمان هوا فضای چین زمان پرتاب این ماهواره را ساعت 5 و 45 دقیقه صبح امروز (به وقت محلی) اعلام کردند که از مرکز هوایی «تا یو آن» در استان «شان شی» در شمال کشور صورت گرفته است.
سیستم سنجش از راه دور شامل تجهیزاتی برای اندازه گیری و ثبت انرژی بازتابی از سطح زمین و جو پیرامون آن از یک نقطه مناسب بالاتر از سطح زمین است.
بر اساس این گزارش، پرتاب این ماهواره توسط موشک ماهواره بر «لانگ مارچ بی چهار» صورت گرفته که از مجموعه یاگوآن سال 2006 محسوب می شود.
قرار است این ماهواره برای انجام آزمایش های علمی، بدست آوردن اطلاعات درباره منابع طبیعی، تخمین برداشت محصولات کشاورزی و جلوگیری از بلایای طبیعی مورد استفاده گیرد.
گفته می شود این دویست و نوزدهمین ماموریت خانواده پرتابگرهای «لانگ مارچ» است.
آخرین پرتاب ماهواره سنجش از راه دو چین، هجدهم آبان ماه سالجاری صورت گرفته بود.
همه این ماهواره ها که با موفقیت به مدار زمین پرتاب شده توسط شرکت فناوری «چانگ گوان» ساخته شده که یکی از شرکت های معتبر در زمینه فعالیت های فضایی در کشور چین است.
چینی ها با پرتاب های پی در پی ماهواره به فضا به دنبال ثبت رکوردهای جدید در عرصه های مختلف به ویژه در زمینه های علمی هستند.
چین که اکنون به یکی از قدرت های جهان در حوزه های مختلف تبدیل شده است، بلند پروازی های فضایی دیگری از جمله اعزام انسان به ماه را در سر می پروراند.
این کشور همچنین تلاش دارد تا سامانه موقعیت سنجی خود را توسعه داده و در این زمینه جایگزینی برای سامانه جهت یابی آمریکا موسوم به «جی پی اس» پیدا کند.

منبع ایرنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=18
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها