ایالات متحده ماهواره‌های راداری برای شناسایی اهداف متحرک در میدان نبرد توسعه می‌دهد

0 314

نیروی فضایی ایالات متحده (U.S. Space Command) اعلام کرد این کشور به‌دنبال توسعه یک سامانه متشکل از ماهواره‌های راداری کوچک برای شناسایی اهداف متحرک روی زمین است؛ امری که منظور از آن استفاده برای مقاصد نظامی در شلوغی میدان نبرد عنوان می‌شود. این ماهواره‌ها GMTI (سرواژه Ground Moving Target Indication) نام دارند و برای تشخیص اشیا در حال حرکت مانند هواپیما و فیلتر کردن اجسام بی‌حرکت مانند تپه‌ها یا درختان در یک محیط شلوغ به‌کار می‌روند. 

جان ریموند (John Raymond)، فرمانده برنامه‌های عملیاتی سازمان مذکور، با بیان این خبر گفت: «نیروی هوایی ایالات متحده از سال ۲۰۱۸ طی راه‌اندازی پروژه‌ای، به‌طور مخفیانه روی این موضوع کار کرده است.» ریموند جزئیاتی از این پروژه ارائه نکرد و فقط به کمک نیروی فضایی در راستای تحقق این امر اشاره نمود. 

آمریکا در‌حال‌حاضر برای تشخیص چنین اهدافی از هواپیماهایی موسوم به JSTARS (سرواژه Joint Surveillance Target Attack Radar System) استفاده می‌کند که از سامانه‌های راداری برای این منظور بهره می‌برند؛ اما مقامات ایالات متحده نگران آسیب‌پذیری هواپیماهای مذکور در مقابل حملات موشکی هستند. بنابر اظهارات ریموند بهره‌گیری از فناوری ماهواره علاوه‌بر حل این مشکل، کاهش هزینه‌ها را نیز به‌دنبال خواهد داشت.

 

wikipedia

منبع Spacenews
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=17815
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها