پانصد هزار سفارش برای دریافت خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

0 305

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) از سفارش بالغ‌بر ۵۰۰ هزار کاربر برای دریافت خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک (Starlink) خبر داد. اینترنت استارلینک که فعلا در فاز بتا به ارائه خدمات می‌پردازد، اکنون بیش از ۱۰ هزار کاربر فعال دارد. ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل اسپیس‌ایکس، ضمن بیان اینکه به‌احتمال زیاد همه این افراد خدمات استارلینک را دریافت می‌کنند، گفت: «البته ارائه اینترنت به تعداد زیادی از کاربران در مناطق شهری کار خدمات‌رسانی را سخت می‌کند.» اسپیس‌ایکس تاکنون بیش از ۱۵۰۰ ماهواره اینترنتی را در مدار زمین قرار داده است و قصد دارد در نهایت حدودا ۱۲ هزار ماهواره و در صورت کسب مجوزهای لازم ۴۲ هزار ماهواره را به فضا بفرستد.

این شرکت اخیرا پیش‌فروش خدمات اینترنت استارلینک را آغاز کرده و از پوشش بیشتر مناطق جهان تا پایان سال جاری میلادی و پوشش سراسر کره زمین در سال ۲۰۲۲ خبر داده است. درحال‌حاضر کاربرانی از آمریکا، کانادا، بریتانیا، نیوزلند، استرالیا، آلمان و لهستان خدمات استارلینک را دریافت می‌کنند. اسپیس‌ایکس هزینه تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را ۴۹۹ دلار و اشتراک ماهیانه آن را ۹۹ دلار اعلام کرده است.

خدمات نسخه بتای استارلینک تحت عنوان «برنامه بتا بهتر از هیچ» (Better Than Nothing Beta Program) ارائه می‌شود و با افزایش تعداد ماهواره‌های منظومه استارلینک، این خدمات به‌تدریج در نقاط مختلف جهان قابل ارائه خواهد بود. گفتنی است ماهواره‌های این منظومه با وزن تقریبی ۲۶۰ کیلوگرم تعداد‌ متغیری ترانسپاندرهای باند Ka و باند Ku را در خود جای می‌دهند. همچنین با به‌کارگیری یک فناوری، قادر به برقراری ارتباطات اپتیکال (نوری) بین ماهواره‌ای هستند.

 

espash ، wikipedia ، espash ، espash ، businessinsider

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=17788
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها