اولین هتل فضایی سال ۲۰۲۷ عملیاتی می‌شود+فیلم

0 241

شرکت آمریکایی اوربیتال اسمبلی (Orbital Assembly) که توسط اعضای سابق ناسا اداره می‌شود، قصد دارد توسعه یک هتل فضایی موسوم به ایستگاه وویجر (Voyager Station) در مدار زمین را از سال ۲۰۲۵ آغاز کند. ایستگاه وویجر اولین هتل فضایی مداری برای میزبانی از توریست‌های فضایی خواهد بود که دارای جاذبه مصنوعی بوده و در سال ۲۰۲۷ عملیاتی می‌شود. هزینه اقامت هر نفر در این هتل ۵ میلیون دلار برای ۳ روز و نیم تخمین زده شده است.

ایستگاه وویجر یک زیستگاه فضایی است که به‌شکل حلقه‌ای چرخنده با قطر ۲۰۰ متر ساخته می‌شود و جاذبه مصنوعی شبیه جاذبه ماه ایجاد می‌کند. این هتل برای ایجاد چنین جاذبه‌ای هر ۹۰ دقیقه یک بار به دور زمین می‌چرخد. ایستگاه وویجر مجهز به امکاناتی مانند رستوران، سینما، سالن ورزشی، کافی‌شاپ و اتاق برای ۴۰۰ مهمان خواهد بود.

هتل فضایی شرکت اوربیتال اسمبلی شامل ۲۴ ماژول می‌شود که به حلقه مذکور متصل هستند و از آن‌ها برای اقامت، ذخیره هوا، آب و سوخت استفاده می‌شود. برخی ماژول‌ها نیز قرار است به شرکت‌های خصوصی یا دولتی فروخته شده یا اجاره داده شوند. ایستگاه وویجر همچنین مجهز به کپسول‌هایی خواهد بود که به بخش بیرونی آن متصل هستند و احتمالا برخی از آن‌ها برای انجام تحقیقات فضایی به ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) فروخته می‌شوند.

 

youtube ، hospitalitynet ، espash ، mehrnews ، news18

مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها