دوازدهمین محموله ماهواره‌های اینترنتی اسپیس‌ایکس به فضا پرتاب شدند

0 335

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) دوازدهمین محموله ماهواره‌های اینترنتی خود شامل ۶۰ ماهواره استارلینک (Starlink) را به فضا پرتاب کرد. این مأموریت روز پنجشنبه ۳سپتامبر (۱۳شهریور) ساعت ۱۲:۴۶ به‌وقت گرینویچ انجام گرفت و طی آن ماهواره‌‌های مذکور توسط حامل فضایی فالکون-۹ (Falcon-9) از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال (Cape Canaveral) در ایالت فلوریدا به فضا ارسال شدند. 

با انجام این مأموریت تعداد کل ماهواره‌های منظومه استارلینک با احتساب دو ماهواره آزمایشی که در ابتدای پروژه به فضا پرتاب شدند، به عدد ۷۱۵ رسید. هدف اسپیس‌ایکس از برپایی منظومه استارلینک، پوشش سراسری جهان توسط اینترنت ماهواره‌ای است. قرار است این منظومه ماهواره‌ای خدمات خود را به‌وسیله ۱۲۰۰۰ ماهواره و در صورت موفقیت برای اخذ مجوزهای لازم، توسط ۴۲۰۰۰ ماهواره به جهان ارائه دهد.

ماهواره‌های این منظومه با ۲۵۰ کیلوگرم وزن تعداد‌ متغیری ترانسپاندرهای KA-Band و KU-Band را در خود جای می‌دهند. همچنین با به‌کارگیری یک فناوری، قادر به برقراری ارتباطات اپتیکال بین ماهواره‌ای هستند. به‌زودی نسخه بتای خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به برخی کاربران منتخب اسپیس‌ایکس ارائه می‌شود.

 

espash ، space

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=15722
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها