پروژه تابش زمین، تصاویر ماهواره‌ای را رایگان می‌کند

0 1,628

بیل و ملیندا گیتس و پیر امیدیار، بنیان‌گذار eBay  به دنبال راه‌اندازی پروژه جدیدی هستند که به‌وسیله آن دسترسی عموم مردم به اطلاعات ماهواره‌ای آسان می‌شود.
این پروژه چند میلیون دلاری، به نام «تابش زمین»، تصاویر ماهواره‌ای را آزادانه در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. در حال حاضر از اطلاعات ماهواره‌ای در پیشگیری و شناخت چالش‌های جهانی به‌ویژه در مواقع سوانح، استفاده می‌شود اما کارشناسان اعتقاددارند که این حجم از اطلاعات به میزان کافی در اختیار عموم مردم نیست.
پروژه تابش زمین اطلاعاتی از میزان تصرف انسان در زمین، بهداشت جهانی، توسعه پایدار، امنیت غذایی و واکنش به بلایای طبیعی را منتشر می‌کند.
بیل گیتس در هفته گذشته از 150 متخصص برای حضور در یک اجلاس دعوت کرد، وی اعتقاد دارد که سازمان‌ها و گروه‌های زیست‌محیطی و انسان دوستانه می‌توانند از داده‌های ماهواره‌ای برای پیشبرد اهداف خود استفاده شایانی کنند.
 از پنج سال گذشته تاکنون تعداد ماهواره‌ها در مدار زمین 40 درصد رشد داشته به‌طوری‌که در حال حاضر تعداد آن‌ها به 1400 ماهواره افزایش‌یافته است و پیش بینی می‌شود که با افزایش کاربرد‌های تصاویر ماهواره‌ای این تعداد با شتاب بیشتری افزایش یابند.

 
منبع Independet
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1550
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها