بوئینگ نخستین تصویر از فضاپیمای ماموریت مریخ را منتشر کرد

0 1,073

شرکت بوئینگ که یکی از شش شرکتی است که قرار است طرح پیشنهادی خود برای فضاپیمای مورد نیاز برای سفر انسان به مریخ را ارائه کند، نخستین تصاویر از پروژه خود را منتشر کرد.

شرکت بوئینگ که طرح مفهومی از فضاپیمای احتمالی برای ماموریت مریخ را منتشر کرده است، برای توسعه «سیستم ماموریت فضا» هم در حالی همکاری با ناسا است.طرح مفهومی بوئینگ شامل یک ایستگاه فضایی و یک وسیله نقلیه است که سفر انسان از فضای میان ماه و زمین به مریخ را ممکن می سازد.

ایستگاه فضایی که قرار است در مدار زمین و ماه قرار بگیرد برای تحقیقات ضروری و همچنین توقف سایر فضاپیماها مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ مانند کاری که ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهد.

این ایستگاه همچنین به عنوان پایگاه اصلی «وسیله نقلیه فضای عمیق» که قرار است انسان را به مریخ برساند عمل خواهد کرد. فضاپیمایی که قرار است به مریخ برود دارای سکونت گاه هایی است که این سفر طولانی را برای مسافرانش قابل تحمل می کند. فضانوردان می توانند خودشان به سطح مریخ وارد شوند و یا یک کاوشگر را به سیاره سرخ بفرستند. هم ایستگاه فضایی و هم وسیله نقلیه از پیشرانه های که با برق خورشیدی کار می کنند، استفاده خواهند کرد.

بوئینگ می گوید قصد دارد ایستگاه فضایی را در چهار بخش و با استفاده از راکت های قدرتمند ناسا به فضا بفرستند. انتظار می رود که این عملیات از اوایل دهه آینده میلادی آغاز شود.

منبع پارسینه
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1543
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها