هشدار فرماندهان آمریکایی درباره عدم توازن قوا در فضا

0 1,041

معاون مرکز فرماندهی راهبردی آمریکا هشدار داده که با وجود رقبایی چون روسیه و چین در عرصه فضایی، واشنگتن نیز باید به فکر حفظ آمادگی خود باشد.

دریابان «چارلز ریچارد» معاون مرکز فرماندهی راهبردی ایالات متحده (USSTRATCOM) گفته که آمریکا باید نشان دهد آماده گسترش درگیری‌ها با رقبای خود در عرصه فضایی است. وی گفته است که وجود چنین آمادگی از سوی آمریکا موجب عدم شعله ورشدن درگیری‌ها در فضا می‌شود.

دریابان ریچارد در این زمینه اظهار داشت: «درست همچون نیروی بازدارندگی اتمی که دشمنان بالقوه را متقاعد می‌کند که حمله هیچ نفعی ندارد، ما باید موقعیت فضایی خود را طوری نگه داریم که همان پیام راهبردی را برقرار کند.» وی افزود: «من بهترین روش برای جلوگیری از بروز جنگ که آمادگی رزمی است را پیشنهاد می‌کنم و بدین وسیله اطمینان کسب می‌کنیم که همگان متوجه آمادگی ما برای جنگ و پیروزی در تمامی عرصه‌های رزمی از جمله فضا می‌شوند.»
این فرمانده ارشد آمریکایی همچنین گفته است که برتری کشورش در عرصه فضایی با ساخت جنگ افزارهای ضد ماهواره از سوی روسیه و چین در خطر تهدید قرار دارد.

وی در این باره افزود: «در حالی‌که ما در فضا جنگی نداریم اما فکر نمی‌کنم بتوانیم بگوییم که دقیقا در صلح بسر می‌بریم.»دریابان ریچارد همچنین گفت که واشنگتن باید سعی کند نه تنها مانع درگیری شود بلکه از بروز «رفتار بد» در فضا نیز جلوگیری نماید. آمریکا بارها گفته است که برنامه‌های فضایی روسیه و چین می‌توانند تهدیدی برای ماهواره‌هایش باشد.

منبع خبرگزاري فارس
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1538
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها