جلوگیری از جاسوسی آمریکا با ساخت ماهواره ملی توسط برزیل

0 773

برزیل در حال آماده‌سازی اولین ماهواره خود در جهت محافظت از انتقال اطلاعات امنیت ملی این کشور، دسترسی آسان به امکانات ماهواره‌ای در تمام نقاط کشور و افزایش پهنای باند اینترنت است.

ماهواره (SGDC) ساخت شرکت تالس آلنیا اسپیس (Thales Alenia Space)، در حالی 21 مارس از مرکز فضایی گویان فرانسه پرتاب خواهد شد که طرح اولیه آن نزدیک به یک سال پیش در آوریل 2016 پس از پایان یافتن حواشی بسیار پایه‌گذاری شد. با وجود آنکه برزیل ۸ ماهواره اجاره‌ای در اختیار دارد، اختلافات داخلی دولتمردان، مدت‌ها مانع به نتیجه رسیدن مذاکرات ساخت ماهواره ملی این کشور شده بود اما سرانجام آشکار شدن جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از اطلاعات محرمانه دولتی برزیل، سبب نگرانی‌های امنیتی ملی شده و به اختلافات پایان داد.

ماهواره 5.8 تنی (SGDC) با طول عمر ۱۵ سال، مجهز به ۵۰ ترانسپاندر باند ka با پهنای باند 80 Gbps و ۷ ترانسپاندر باند x است.

ساخت این ماهواره با هزینه‌ای معادل ۶۷۲ میلیون دلار و به‌منظور تضمین امنیت ارتباطات دفاعی و بهبود بازرسی از 17،000 کیلومتر مرز برزیل با ده کشور آمریکای جنوبی و افزایش ارائه خدمات پهنای باند اینترنت به مناطق دورافتاده در سراسر برزیل انجام می‌شود.

برخی از تجهیزات ماهواره (SGDC) توسط شرکت Visiona، ساخته خواهد شد و سرانجام توسط شرکت تالس آلنیا اسپیس در فرانسه پرتاب می‌شود.

 
منبع Zdnet
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1467
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها