مخابرات کوانتومی ماهواره‌ای؛ کلید ارتباط امن

0

ارتباطات ماهواره‌ای در عصر حاضر به یک عنصر مهم و ضروری در ارتباطات تبدیل شده است و خدماتی از پخش گسترده تلویزیونی گرفته تا اتصال اینترنت و برقراری ارتباط صوتی به لطف آن با سرعت و کیفیت بهتر ارائه می‌شود. ماهواره‌های مخابراتی بسته به موارد استفاده، با فناوری‌های مختلف و برای فعالیت در مدارهای متفاوت توسعه می‌یابند.

برای مثال در ابرمنظومه‌های اینترنتی مدار LEO و یا ماهواره‌های پخش گسترده تلویزیونی مدار GEO مسئله حفظ امنیت ارتباطات به اندازه ماهواره‌های مخابراتی نظامی اهمیت ندارد. از این رو تولیدکنندگان ماهواره‌های مخابراتی غیر نظامی بیشتر بروی گسترش پهنای باند و افزایش محدوده پوشش متمرکز هستند. اما در ماهواره‌های نظامی و دولتی برقراری ارتباط امن و جلوگیری از جاسوسی و تخریب سیگنال‌ها از مهم‌ترین موارد است. بر همین اساس در مطلب حاضر به معرفی یکی از جدیدترین فناوری‌های توسعه‌یافته در این زمینه یعنی مخابرات کوانتومی ماهواره‌ای خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
مکانیک کوانتوم و ارتباطات ماهواره‌ای
اساس کار ماهواره‌های کوانتومی
فعالیت‌های انجام‌شده و در دست اقدام در حوزه ماهواره‌های کوانتومی

برای مشاهده این صفحه اشتراک تهیه کنید.

نام‌نویسی حساب جدید

لطفا نوع اشتراک خود را انتخاب کنید


خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=14388
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها