ربات انسان‌نمای ناسا پایگاه مریخ را می‌سازد؟

0 1,043

از زمانی که ربات انسان‌نمای سازمان ناسا (NASA) موسوم به والکری (Valkyrie) معرفی شده است، وظایف زیادی برای این ربات تعریف شده که شامل طراحی، نگهداری و حفاظت از تجهیزات ناسا می‌شود اما به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین وظایف این ربات طراحی پایگاه مریخ است.

یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آژانس فضایی آمریکا، ناسا، پیگیری برنامه‌های اکتشافی در مریخ تا سال ۲۰۲۰ است. این موضوع برای ناسا یک نقطه عطف است و به همین دلیل این سازمان در حال ساختن ربات‌هایی است که از چند سال پیش به مأموریت‌های مختلف فرستاده است. ربات والکری یک ربات انسان‌نمای نیمه مستقل  است و بر اساس این هدف نهایی توسط ناسا طراحی شده که به انسان‌ها برای مهاجرت به فضا کمک کند.  این ربات ۱۳۶ کیلوگرم وزن دارد و با توجه به قدرت هیدرولیکی خود می‌تواند به راحتی شرایط مختلف حرکت نماید.

در نگاه اول، والکری یک مرد آهنی است که  یک دایره درخشان در قفسه سینه خود دارد. این ربات دارای نمایشگر مادون قرمز شفاف و سنسورهایی است که دائم محیط  را برای شناسایی اشیاء و موانع اسکن می‌کند. ربات مذکور دو مغز یا به عبارتی دو کامپیوتر دارد. این ربات دارای تعدادی دوربین است که ترکیبی از لیزر، استریو و ویدئو سه بعدی را پوشش می‌دهد. در مجموع این ربات دارای. ۳۸ سنسور در  هر دست است و ۴۴ درجه گردش را پوشش می‌دهد.

این نخستین باری نیست که ناسا ربات‌های کاوشگر یا همیار فضانوردان را طراحی می‌کند؛ با این وجود ربات مذکور چیزی فراتر از انتظارات اولیه‌ است. پیش‌بینی می‌شود ربات والکری نه تنها در عملیا‌ت‌های ساخت و طراحی پایگاه‌ها، بلکه در بسیاری از عملیات‌های دیگر ناسا حضور داشته باشد.

منبع پایگاه خبری تحلیلی انتخاب
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=13613
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها