1398/05/05

رتبه اول جایزه ملی کیفیت برای سامانه خودكار تشخيص تغييرات زمين

روز شنبه مورخ ٩٨/٤/٢٩در مراسم معرفي برگزيدگان ٨امين دوره جشنواره ملي ارتباطات و فناوري اطلاعات و جايزه ملي كيفيت كه به صورت همزمان با نمايشگاه الكامپ در سالن كنفرانس ١ نمايشگاه بين المللي تهران برگزار شد، استارت آپ "شريف كاوش نگر" رتبه اول را در محور فناوري فضايي و خدمات فضاپايه و زير محور طرح هاي پژوهشي...
رتبه اول جایزه ملی کیفیت برای سامانه خودكار تشخيص تغييرات زمين

محمد امین آهنگری: روز شنبه مورخ ٩٨/٤/٢٩در مراسم معرفي برگزيدگان ٨امين دوره جشنواره ملي ارتباطات و فناوري اطلاعات و جايزه ملي كيفيت كه به صورت همزمان با نمايشگاه الكامپ در سالن كنفرانس ١ نمايشگاه بين المللي تهران برگزار شد، استارت آپ "شريف كاوش نگر" رتبه اول را در محور فناوري فضايي و خدمات فضاپايه و زير محور طرح هاي پژوهشي حوزه سنجشي كسب نمود. اين رتبه براي طراحی نرم افزار "سامانه خودكار تشخيص تغييرات زمين" به اين مجموعه اعطا شد.
اين سامانه قادر است با دريافت تصاوير ماهواره اي از يك منطقه در دو زمان متفاوت، تغييرات ايجادشده در منطقه را رصد نمايد. اين تغييرات مي توانند تغييرات مصنوعي مانند ساخت و ساز، كشاورزي و ... و تغييرات طبيعي مانند سيل، زلزله و ... باشند.

سازمان ها | شريف كاوش نگر

داخلی | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

رونمایی از سامانه هوشمند مانیتورینگ ماهواره‌ای یک استارت‌آپ در نمایشگاه الکامپ

1398/04/30
با حضور دکتر براری، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران و معاونین و مدیران این سازمان، از سامانه سهم (سامانه هوشمند مانیتورینگ ماهواره‌ای) استارت‌آپ تیزنگر در نمایشگاه الکامپ رو...

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا مدعی شد روسیه ماهواره‌ای با مقاصد جاسوسی را برای ایران به فضا پرتاب می‌کند

روزنامه آمریکایی واشینگتن‌ پست به‌نقل از مقامات آمریکایی ادعا کرد روسیه قصد دارد ماهواره‌ای را برای ایران به فضا پرتاب کند که توانایی تهران را در ردیابی اهداف بالقوه نظامی در سراسر خاورمیانه و فراتر از آن بسیار بالا خواهد برد. این روزنامه مدعی شد روسیه طی توافقی با ایران، یک ماهواره سنجشی موسوم به کانوپوس-وی (Kanopus-V) را برای تهران در مدار زمین قرار خواهد داد که امکان نظارت مستمر بر امکانات مختلف از پالایشگاه‌های نفت خلیج فارس و پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی گرفته تا پادگان‌های آمریکا در عراق را فراهم می‌کند.