فناوری فضایی در خدمت پلیس

0

با پیشرفت انواع فناوری و بالاخص فناوری فضایی، ابزارهای توسعه داده‌شده و دانش بدست‌آمده، تاثیرات خود را در زندگی مردم نشان می‌دهند و رفته رفته به‌کارگیری آن‌ها به یک ضرورت بدل می‌گردد. یک مثال واضح برای این قضیه سامانه جی‌پی‌اس (GPS) است. این سامانه ناوبری ماهواره‌ای در ابتدا جنبه نظامی و استفاده‌ای محدود داشت اما امروزه کمتر اتومبیل یا تلفن همراهی را می‌توان یافت که به گیرنده جی پی اس مجهز نباشد.

در مقاله حاضر به کاربردی از فناوری فضایی اشاره می‌شود که اخیرا در برخی کشورها از جمله هند و چین مورد توجه قرار گرفته و انتظار می‌رود به زودی به روندی فراگیر تبدیل شود؛ استفاده از فناوری‌های فضایی توسط پلیس برای مبارزه با جرم و جنایت. داده‌ها و اطلاعاتی که توسط ماهواره‌ها جمع‌آوری می‌شوند، می‌توانند برای تحلیل حوادث، شناسایی و ردیابی مجرمین، نقشه‌برداری از نواحی جرم‌خیز و پیش‌بینی وقوع جرم و جنایت مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه به بررسی برخی کاربردها و موارد می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
ماهواره‌های سنجش از دور در خدمت پلیس
کاربرد ماهواره‌های ناوبری برای پلیس
ماهواره‌های مخابراتی و کاربردهای دیگر ماهواره‌ها برای پلیس

برای مشاهده این صفحه اشتراک تهیه کنید.

نام‌نویسی حساب جدید

لطفا نوع اشتراک خود را انتخاب کنید


خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=12320
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها