نظریه پردازان توطئه باور دارند فرود کاوشگر چینی بر روی ماه یک دروغ بزرگ است!

0 1,108

نظریه‌پردازان توطئه عقیده دارند فرود کاوشگر چینی بر روی سطح ماه یک دروغ بزرگ بوده است، اما تصاویر منتشرشده از سوی ناسا، خلاف این نظر را تأیید می‌کند.

چین به‌تازگی در یک اقدام مهم، اولین کاوشگر خود را بر روی سطح ماه فرود آورده است، اما نظریه‌پردازان توطئه عقیده دیگری دارند و به تصور آنها این فرود تنها یک شایعه‌ی بزرگ بوده است! علی‌رغم اینکه بسیاری از کارها در ناسا به دلیل توقف موقت فعالیت‌های دولت ترامپ در حال حاضر معلق شده است، اما ماموریت‌های علمی این سازمان همچنان دنبال می‌شود. کارشناسانی که در ناسا که بر روی دوربین مدارگرد شناسایی قمری (LROC) کار می‌کنند، به‌تازگی تصاویری را از محل فرود کاوشگر چینی Chang’e-4 منتشر کرده‌اند؛ همان محلی که این کاوشگر  در روز سوم ژانویه در آن بر روی سطح ماه نشست.

البته این عکس در روز ۸ دسامبر ۲۰۱۸ یعنی قبل از آنکه کاوشگر چینی به سطح ماه برسد گرفته‌شده است و زاویه آن به‌گونه‌ای تغییریافته تا با تصاویری که توسط Chang’e-4 به زمین ارسال‌شده بودند، مطابقت داشته باشد. طرفداران علم نجوم امیدوارند که تصاویری از بعد از فرود کاوشگر بر روی سطح ماه نیز از این محل توسط ناسا منتشر شود.

بسیاری از کاربران امیدوار بودند که این تصویر و عکس‌هایی که در آینده از این محل منتشر می‌شود، نظریه‌های توطئه مبنی بر دروغ‌گویی کشور چین برای فرود بر روی سطح ماه را خنثی کند. اما این تنها یک خیال باطل است زیرا طبق گزارشی که در مترو منتشرشده است، شکارچی موجودات فضایی یعنی اسکات سی (Scott C) که تقریباً هرروز درباره این موجودات فضایی و مشاهده یوفوها صحبت می‌کند، اعلام کرده است که: :من تصور می‌کنم کشور چین این تصمیم را گرفته است که ازآنجایی‌که ناسا اولین فرود آپولو بر روی سطح ماه را با یک دروغ پیش برده است و توانسته افکار عمومی را متقاعد کند، چین نیز تصمیم گرفته است که عمل مشابهی را انجام دهد!»

نظریه‌پردازان توطئه به هیچ صراطی مستقیم نیستند!
درباره‌ فرود آپولو بر روی سطح ماه، تصاویری از محل‌های فرود را در اختیارداریم، نمونه‌هایی که توسط فضانوردان گرفته‌شده‌اند و حتی یک پروژه که در قالب آن، پرتوهای لیزری را بر روی آینه‌ای که توسط فضانوردان سفینه آپولو ۱۱ بر روی سطح ماه جاگذاشته بودند، پرتاب می‌کرد.

اما نظریه‌پردازان توطئه به این مدارک اهمیتی نمی‌دهند، درست مانند زمین تخت گرایان، اینجا نیز صحبتی از حقایق به میان نمی‌آید و همه‌چیز بر مبنای احساسات جلو می‌رود. این مردم می‌خواهند این احساس را داشته باشند که به آنها دروغ گفته‌شده است؛ که چیز پنهانی در عمق سایه‌ها وجود دارد و آنها، و فقط آنها حقیقت را می‌دانند و باید آن را آشکار کنند!

فرود بر روی ماه واقعاً اتفاق افتاد؛ ۴۰۰ هزار نفر نیروی متخصص در شاخه‌های مختلف در ایالات‌متحده آمریکا بر روی آن کارکردند. آیا ناسا به تمام آنها پول داده است تا برای تمام طول عمر خود این قضیه را پنهان نگه‌دارند؟! روس‌ها چه؟ آیا آمریکا به آنها نیز رشوه داده است تا حقایقی را که می‌دانند افشا نکنند؟! قطعاً در چنین جهانی که جنگ ابرقدرت‌ها به جدی‌ترین شکل ممکن ادامه دارد، چنین اطلاعاتی هرگز پنهان نمی‌ماند و هر دو طرف سعی می‌کنند آنها را هرچه سریع‌تر افشا کنند.

آنهایی که همچنان بر روی متریال مربوط به سطح ماه و پروژه‌های قمری کار می‌کنند چه؟ ناسا به آن‌ها چه مقدار پول می‌دهد که حقایق رو مخفی نگه‌دارند؟ اگر بخواهیم باور کنیم که فرود بر سطح ماه هرگز اتفاق نیفتاده است، باید باور کنیم که تمام دولت‌های ایالات‌متحده آمریکا در ۵۰ سال گذشته به دقیق‌ترین شکل ممکن ساماندهی شده‌اند تا تمام این گروه‌ها و کشورها این حقیقت را پنهان نگه‌دارند و باور کردن این موضوع کمی بیش‌ازاندازه سخت است!

منبع گجت نیوز
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=12225
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها