پرتاب و فرود اخیر فالکون 9 و ماجرای یوفو در آسمان ایران+عکس و فیلم

0 1,284

اسپیس اکس یکشنبه با موفقیت توانست راکت دیگری را در سواحل فلوریدا روی زمین بنشاند. این فالکون 9 پس از ارسال محموله به فضا، در منطقه مخصوص پایگاه کیپ کاناورال فرود آمد و با احتساب آن، آمار فرودهای سالم موشک های این کمپانی روی زمین به عدد 3 و تعداد کل فرودهای موفقیت آمیز آنها به عدد 8 رسید.

یک-فالکون مورد بحث ساعت 9:39 صبح به وقت محلی (6:09 غروب یکشنبه به وقت تهران) محموله 2500 کیلوگرمی ناسا شامل تجهیزات علمی و تدارکات دیگر را با استفاده از کپسول دراگون به سمت ایستگاه فضایی بین المللی روانه ساخت. 

دو-کپسول دراگون پس از رسیدن به مدار مورد نظر، از راکت جدا شده و طی دو روز آینده به آرامی به سمت ISS حرکت می کند تا نهایتاً روز چهارشنبه با استفاده از بازوی رباتیک مخصوص به ماژول هارمونی متصل گردد.

سه-پرتاب یکشنبه شب اسپیس اکس از بُعد دیگری نیز منحصر به فرد بود، چون برای نخستین بار از سکوی پرتاب 39A انجام شد که یکی از مراکز مهم تاریخ فعالیت های فضایی بشر محسوب می گردد. این مرکز در سال 2014 توسط کمپانی فضایی خصوصی مورد بحث از ناسا اجاره شد و با تغییرات جزئی به بهره برداری رسید.

 

چهار-یکی از احتمالات وجود شیء نورانی در آسمان ایران در چند شب پیش، پرتاب موشک «فالکون» است؛ ولی با توجه به نقطه قرارگیری، دور از ذهن است که این پرتاب از آسمان ایران قابل مشاهده باشد،

پنج-ضمن آنکه در برخی از فیلم‌‎ها، این شیء نورانی به طور محسوسی در افق غربی جابه‌جا می‌شود؛ از این رو اگر پرتاب از ایالات متحده آمریکا باشد، فاصله ناظر زمینی در ایران به اندازه‌ای زیاد است که حتی در سرعت‌های بالای فضاپیما، سرعت جابه‌جایی آن کمتر از مقداری است که در فیلم‌های منتشرشده ثبت است.

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=1107
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها