1397/04/10

بالون استراتوسفری فیسبوک به جای پهپادهای خورشیدی اینترنت رسان

فیس‌بوک (Fcebook) خبر از توقف پروژه ارائه اینترنت رایگان در مناطق دورافتاده بوسیله پهپاد اینترنت رسان خود (پروژه آکویلا) داده است. به گفته این شرکت در حال حاضر شرکت‌های قدرتمند و برتر حوزه هوافضا درحال توسعه پهپاد‌هایی با سقف پروازی بالا هستند و با توجه به طیف فرکانسی موجود و محدودیت‌های فنی و جغرافیایی...
بالون استراتوسفری فیسبوک به جای پهپادهای خورشیدی اینترنت رسان

فیس‌بوک (Facebook) خبر از توقف پروژه ارائه اینترنت رایگان در مناطق دورافتاده بوسیله پهپاد اینترنت رسان خود (پروژه آکویلا) داده است. به گفته این شرکت در حال حاضر شرکت‌های قدرتمند و برتر حوزه هوافضا درحال توسعه پهپاد‌هایی با سقف پروازی بالا هستند و با توجه به طیف فرکانسی موجود و محدودیت‌های فنی و جغرافیایی در این زمینه و نیاز به ارائه پهنای باند بالا، ادامه این پروژه ضروری نیست.
این شبکه اجتماعی درعین‌حال اعلام کرده است بر روی ساخت سیستم‌های دسترسی به اینترنت در ارتفاع زیاد (HAPS) نظیر بالون اینترنت‌رسان تمرکز خواهد کرد.
فیس‌بوک می‌گوید در حال کار بر روی مسائل مربوط به سیاست‌گذاری در زمینه استفاده از طیف فرکانسی و تضمین امنیت و کسب مجوزهای لازم از دولت ایالات متحده در مورد عملیاتی کردن پروژه جدید است.
لازم به ذکر است پروژه آکولیا نخستین بار در سال ۲۰۱۴ توسط فیسبوک رونمایی شد؛ قرار بود این پهپاد خورشیدی سیگنال اینترنت رایگان با پهنای باند ۱۰Gbps را با دوام ۹۰ روزه به سراسر جهان مخابره کند.

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

برنامه احتمالی فیسبوک برای توسعه اینترنت ماهواره‌ای

1397/03/28
احتمال آن وجود دارد که فیسبوک به زودی در رقابت برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای به اسپیس ایکس و وان وب ملحق شود. جزئیات فاش‌شده از پرونده‌ای که اخیرا در کمیسیون مخابراتی فدرال (FCC) تشکیل شده...

ارائه اینترنت با بالن گوگل

1394/05/10
گوگل با استفاده از پروژه جدیدی با نام Loon اینترنت رایگان و پرسرعتی را در اختیار شهروندان سریلانکا قرار داد. در پروژه Loon از بالن هایی استفاده می شود که قابلیت معلق ماندن در هوا را دارند...

حرکت شرکت سامسونگ به سمت اینترنت ماهواره‌ای

1394/05/26
شرکت سامسونگ نیر یکی دیگر از شرکت‌های فعال در حوزه موبایل و فناوری اطلاعات است که به منظور گسترش دستیابی میلیاردها نفر به اینترنت ماهواره‌ای، چشم به ماهواره‌ها دوخته است. Farooq Khanرئیس...

افزایش درآمد ۸ برابری ارائه دهندگان اینترنت هوایی طی ده سال آینده

1397/04/04
طبق برآوردهای صندوق بین‌المللی پول، درآمد تامین‌کنندگان ارتباطات خطوط هوایی، در سال ۲۰۱۷ حدود ۱.۲ میلیارد بود که تا سال ۲۰۲۷ به ۸.۷ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

پربازدیدکننده ترین خبر

افزایش توان هند در ارسال محموله به فضا

ماهواره مخابراتی هندی جی ست-29 (GSAT-29) هفته گذشته از پایگاه فضایی ساتیش دهاوان (Satish Dhawan Space Centre) توسط ماهواره‌بر سنگین ​GSLV Mk III به فضا پرتاب شد. این ماهواره پس از ماهواره جی ست-17، دومین ماهواره سنگین هند محسوب شده و همچنین سنگین‌ترین ماهواره هندی است که از خاک این کشور به فضا پرتاب شده است. هند پیش از این توانایی پرتاب ماهواره‌های سنگین را به فضا نداشت و برای ارسال این قبیل ماهواره‌ها به فرانسه متکی بود. ماهواره مخابراتی جی ست-29 به تعدادی ترانسپاندر باندهای Ka و Ku مجهز شده است. این ماهواره 3423 کیلوگرمی قرار است پهنای باند اینترنتی را به مناطق دورافتاده ارائه دهد. پرتاب چهارشنبه 23 آبان، پنجمین پرتاب فضایی هند در سال 2018 می‌باشد و به احتمال زیاد این تعداد در عدد 5 متوقف نخواهد شد.