1397/04/10

بالون استراتوسفری فیسبوک به جای پهپادهای خورشیدی اینترنت رسان

فیس‌بوک (Fcebook) خبر از توقف پروژه ارائه اینترنت رایگان در مناطق دورافتاده بوسیله پهپاد اینترنت رسان خود (پروژه آکویلا) داده است. به گفته این شرکت در حال حاضر شرکت‌های قدرتمند و برتر حوزه هوافضا درحال توسعه پهپاد‌هایی با سقف پروازی بالا هستند و با توجه به طیف فرکانسی موجود و محدودیت‌های فنی و جغرافیایی...
بالون استراتوسفری فیسبوک به جای پهپادهای خورشیدی اینترنت رسان

فیس‌بوک (Facebook) خبر از توقف پروژه ارائه اینترنت رایگان در مناطق دورافتاده بوسیله پهپاد اینترنت رسان خود (پروژه آکویلا) داده است. به گفته این شرکت در حال حاضر شرکت‌های قدرتمند و برتر حوزه هوافضا درحال توسعه پهپاد‌هایی با سقف پروازی بالا هستند و با توجه به طیف فرکانسی موجود و محدودیت‌های فنی و جغرافیایی در این زمینه و نیاز به ارائه پهنای باند بالا، ادامه این پروژه ضروری نیست.
این شبکه اجتماعی درعین‌حال اعلام کرده است بر روی ساخت سیستم‌های دسترسی به اینترنت در ارتفاع زیاد (HAPS) نظیر بالون اینترنت‌رسان تمرکز خواهد کرد.
فیس‌بوک می‌گوید در حال کار بر روی مسائل مربوط به سیاست‌گذاری در زمینه استفاده از طیف فرکانسی و تضمین امنیت و کسب مجوزهای لازم از دولت ایالات متحده در مورد عملیاتی کردن پروژه جدید است.
لازم به ذکر است پروژه آکولیا نخستین بار در سال ۲۰۱۴ توسط فیسبوک رونمایی شد؛ قرار بود این پهپاد خورشیدی سیگنال اینترنت رایگان با پهنای باند ۱۰Gbps را با دوام ۹۰ روزه به سراسر جهان مخابره کند.

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

برنامه احتمالی فیسبوک برای توسعه اینترنت ماهواره‌ای

1397/03/28
احتمال آن وجود دارد که فیسبوک به زودی در رقابت برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای به اسپیس ایکس و وان وب ملحق شود. جزئیات فاش‌شده از پرونده‌ای که اخیرا در کمیسیون مخابراتی فدرال (FCC) تشکیل شده...

ارائه اینترنت با بالن گوگل

1394/05/10
گوگل با استفاده از پروژه جدیدی با نام Loon اینترنت رایگان و پرسرعتی را در اختیار شهروندان سریلانکا قرار داد. در پروژه Loon از بالن هایی استفاده می شود که قابلیت معلق ماندن در هوا را دارند...

حرکت شرکت سامسونگ به سمت اینترنت ماهواره‌ای

1394/05/26
شرکت سامسونگ نیر یکی دیگر از شرکت‌های فعال در حوزه موبایل و فناوری اطلاعات است که به منظور گسترش دستیابی میلیاردها نفر به اینترنت ماهواره‌ای، چشم به ماهواره‌ها دوخته است. Farooq Khanرئیس...

افزایش درآمد ۸ برابری ارائه دهندگان اینترنت هوایی طی ده سال آینده

1397/04/04
طبق برآوردهای صندوق بین‌المللی پول، درآمد تامین‌کنندگان ارتباطات خطوط هوایی، در سال ۲۰۱۷ حدود ۱.۲ میلیارد بود که تا سال ۲۰۲۷ به ۸.۷ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

پربازدیدکننده ترین خبر

احتمال خرابکاری آمریکا در پرتاب‌ ماهواره‌برهای ایران

در حالی که تقریبا یک هفته از انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد پرتاب ماهواره دوستی توسط رسانه‌های خارجی و داخلی می‌گذرد و هیچ‌یک از مقامات مربوطه زحمت تایید و یا تکذیب را به خود نداده‌اند؛ روز گذشته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، در مصاحبه با شبکه NBC شکست در پرتاب این ماهواره را تایید نمود. وی علاوه بر این یک فرضیه مهم را نیز مطرح کرد: احتمال خرابکاری آمریکا در ایجاد اختلال در این پرتاب. ظریف با اشاره به مقاله‌ای که اخیرا در نیویورک تایمز منتشر شده گفت بررسی دلایل شکست بلافاصله بعد از پرتاب آغاز شده اما اکنون و پس از انتشار مقاله مذکور بررسی‌ها به صورت جزئی‌تر و با شدت بیشتری صورت خواهند گرفت. وی با بیان اینکه هنوز نمی‌توان با اطمینان از این موضوع صحبت کرد، آن را کاملا امکان‌پذیر دانست.