1394/06/05

ارایه کمک هزینه تحصیلی سازمان ملل برای دانشجویان علاقمند به نانو-ماهواره

برنامه ارایه کمک هزینه تحصیلی نانو-ماهواره برای توسعه مهندسی بومی فضایی و کمک به ایجاد توانایی های علمی داخل کشورهای در حال توسعه و کشورهای غیرفعال در حوزه فضا اجرا می شود. این برنامه فرصت های پژوهشی زیادی برای توسعه سیستم های نانو-ماهواره از طریق استفاده از نانو-ماهواره ها و آزمایش تجهیزات موجود در...
ارایه کمک هزینه تحصیلی سازمان ملل برای دانشجویان علاقمند به نانو-ماهواره
برنامه ارایه کمک هزینه تحصیلی نانو-ماهواره برای توسعه مهندسی بومی فضایی و کمک به ایجاد توانایی های علمی داخل کشورهای در حال توسعه و کشورهای غیرفعال در حوزه فضا اجرا می شود. این برنامه فرصت های پژوهشی زیادی برای توسعه سیستم های نانو-ماهواره از طریق استفاده از نانو-ماهواره ها و آزمایش تجهیزات موجود در دانشگاه فنی کیوشو (Kyutech) در ژاپن فراهم می کند. درخواست برای دریافت کمک هزینه تحصیلی تا 24 ژانویه 2016 (چهارم بهمن ماه سال جاری) پذیرفته می شود.
منبع: unoosa

راهبرد |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.