1397/04/05

پرتاب ماهواره هواشناسی جدید چین به مدار ژئو در راستای پروژه راه ابریشم

چین چندی پیش ماهواره هواشناسی فنگ‌یون-۲اچ (Fengyun-2H) را برای افزایش دقت پیش‌بینی هواشناسی و ارائه خدمات بهتر به کشورهای مرتبط با طرح «یک کمربند، یک جاده» توسط یک فروند حامل لانگ مارچ_۳آ (Longmarch-3A) به فضا پرتاب کرد. این ماهوارۀ زمین-آهنگ، آخرین فروند از سری ماهواره‌های فنگ‌یون-۲ است و قرار است...
پرتاب ماهواره هواشناسی جدید چین به مدار ژئو در راستای پروژه راه ابریشم

چین چندی پیش ماهواره هواشناسی فنگ‌یون-۲اچ (Fengyun-2H) را برای افزایش دقت پیش‌بینی هواشناسی و ارائه خدمات بهتر به کشورهای مرتبط با طرح «یک کمربند، یک جاده» توسط یک فروند حامل لانگ مارچ_۳آ (Longmarch-3A) به فضا پرتاب کرد.
این ماهوارۀ زمین-آهنگ، آخرین فروند از سری ماهواره‌های فنگ‌یون-۲ است و قرار است نسل جدید آنها با نام فنگ‌یون-۴ ادامه پیدا کند.
بنا به درخواست‌هایی که از سوی سازمان جهانی هواشناسی (WMO) و سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (APSCO) واصل شده، قرار است موقعیت مداری این ماهواره برای پوشش بهتر کشورهای مسیر راه ابریشم، اقیانوس هند و بیشتر کشورهای آفریقایی تغییر کند.
بیش از ۸۰ کشور و ۲۵۰۰ مشتری داخلی از  ماهواره‌های فنگ‌یونخدمات دریافت می‌کنند.


منبع: ecns

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

ناسا بر سر دو راهی چه کنم؟!!!

براساس برنامه اعلام شده از سوی سازمان فضایی آمریکا (NASA) پرواز سه فضاپیمای جدید آمریکا که هر سه, متعلق به بخش خصوصی است از اواخر امسال وارد عمل خواهند شد این در حالی است که پرواز کیهانوردان آمریکایی با زمین‌گیر شدن شاتل در ۲۰۱۱ به‌طور کامل با ناوهای روسی سایوز انجام می‌شود و مقاطعه‌کاران ناسا که حتی قبل از بازنشسته شدن شاتل، فعالیت برای ساخت ناو سرنشیندار جدیدی را آغاز کرده بودند متعهد شدند ظرف سه تا چهار سال ناو سرنشیندار جدید را در اختیار ناسا بگذارند.