1397/04/06

بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای دست‌یابی به اهداف فضایی

در تمام برنامه‌های پرمخاطره فضایی چین همچون ساخت ایستگاه فضایی، مریخ، ساخت یک پایگاه در ماه، سفر به اعماق جهان گیتی، هوش مصنوعی در لبه این فن‌آوری‌ها خواهد بود. دانشمندان فضایی چین در اولین فضاپیمای باربری خود به نام تیانژو (Tianzhou) در سال ۲۰۱۷، موفق شدند با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، در اتصال آن...
بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای دست‌یابی به اهداف فضایی

در تمام برنامه‌های پرمخاطره فضایی چین همچون ساخت ایستگاه فضایی،  مریخ، ساخت یک پایگاه در ماه، سفر به اعماق جهان گیتی، هوش مصنوعی در لبه این فن‌آوری‌ها خواهد بود.
دانشمندان فضایی چین در اولین فضاپیمای باربری خود به نام تیانژو  (Tianzhou) در سال ۲۰۱۷، موفق شدند با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، در اتصال آن به آزمایشگاه فضایی تیانگوگ۲ (Tiangong-2) در زمان مقرر آن، زمان کل این عملیات را از سه روز به شش ساعت و نیم تقلیل دهند. پیشرفت این فن‌آوری می‌تواند برای فضاپیماهای پرهزینه و گران، دارای شرایط تعمیر دشوار، وظایف پیچیده، کار در محیط فضایی سخت و... هستند بسیار راه‌گشا و مفید باشد.

منبع: xinhuanet

فناوری‌های نوین |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

افزایش توان هند در ارسال محموله به فضا

ماهواره مخابراتی هندی جی ست-29 (GSAT-29) هفته گذشته از پایگاه فضایی ساتیش دهاوان (Satish Dhawan Space Centre) توسط ماهواره‌بر سنگین ​GSLV Mk III به فضا پرتاب شد. این ماهواره پس از ماهواره جی ست-17، دومین ماهواره سنگین هند محسوب شده و همچنین سنگین‌ترین ماهواره هندی است که از خاک این کشور به فضا پرتاب شده است. هند پیش از این توانایی پرتاب ماهواره‌های سنگین را به فضا نداشت و برای ارسال این قبیل ماهواره‌ها به فرانسه متکی بود. ماهواره مخابراتی جی ست-29 به تعدادی ترانسپاندر باندهای Ka و Ku مجهز شده است. این ماهواره 3423 کیلوگرمی قرار است پهنای باند اینترنتی را به مناطق دورافتاده ارائه دهد. پرتاب چهارشنبه 23 آبان، پنجمین پرتاب فضایی هند در سال 2018 می‌باشد و به احتمال زیاد این تعداد در عدد 5 متوقف نخواهد شد.