1397/04/06

بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای دست‌یابی به اهداف فضایی

در تمام برنامه‌های پرمخاطره فضایی چین همچون ساخت ایستگاه فضایی، مریخ، ساخت یک پایگاه در ماه، سفر به اعماق جهان گیتی، هوش مصنوعی در لبه این فن‌آوری‌ها خواهد بود. دانشمندان فضایی چین در اولین فضاپیمای باربری خود به نام تیانژو (Tianzhou) در سال ۲۰۱۷، موفق شدند با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، در اتصال آن...
بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای دست‌یابی به اهداف فضایی

در تمام برنامه‌های پرمخاطره فضایی چین همچون ساخت ایستگاه فضایی،  مریخ، ساخت یک پایگاه در ماه، سفر به اعماق جهان گیتی، هوش مصنوعی در لبه این فن‌آوری‌ها خواهد بود.
دانشمندان فضایی چین در اولین فضاپیمای باربری خود به نام تیانژو  (Tianzhou) در سال ۲۰۱۷، موفق شدند با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، در اتصال آن به آزمایشگاه فضایی تیانگوگ۲ (Tiangong-2) در زمان مقرر آن، زمان کل این عملیات را از سه روز به شش ساعت و نیم تقلیل دهند. پیشرفت این فن‌آوری می‌تواند برای فضاپیماهای پرهزینه و گران، دارای شرایط تعمیر دشوار، وظایف پیچیده، کار در محیط فضایی سخت و... هستند بسیار راه‌گشا و مفید باشد.

منبع: xinhuanet

فناوری‌های نوین |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

کمک فن‎‌آوری فضایی به استخراج نفت

فن‌آوری‌ها و طرح‌های جدید با استفاده از نمونه‌های بهترین روش‌های عملی شده در صنایع فضایی، هوانوردی و علوم کامپیوتر در پی دستیابی به میلیاردها بشکه نفت در میادین نفتی کوچکی از دریای شمال است.