1397/04/05

چین به دنبال سامانه موقعیت‌یابی بسیار دقیق مبتنی بر بایدو

چین برنامه‌ریزی کرده است که تا سال ۲۰۳۵ سامانۀ ملی و جامع موقعیت‌یابی، ناوبری و زمان‌سنجی (PNT) را بر پایۀ سامانۀ ماهواره‌ای بایدو (Baidu) را راه‌اندازی کند. با تحقق این طرح، قابلیت‌های چین در فضا و همچنین ارایه خدمات اطلاعات زمانی ارتقاء پیدا می‌کند. شایان ذکر است که چین هم‌اکنون در حال توسعه و تولید...
چین به دنبال سامانه موقعیت‌یابی بسیار دقیق مبتنی بر بایدو

چین برنامه‌ریزی کرده است که تا سال ۲۰۳۵ سامانۀ ملی و جامع موقعیت‌یابی، ناوبری و زمان‌سنجی (PNT) را بر پایۀ سامانۀ ماهواره‌ای بایدو (Baidu) را راه‌اندازی کند.
با تحقق این طرح، قابلیت‌های چین در فضا و همچنین ارائه خدمات اطلاعات زمانی ارتقاء پیدا می‌کند. شایان ذکر است که چین هم‌اکنون در حال توسعه و تولید ماهواره‌های نسل سوم بایدو، همراه با افزایش دقت می‌باشد. شبکه اولیه این نسل با ۸ ماهواره در مدار ایجاد شده است و قرار است تا پایان امسال ۱۰ ماهواره به مدار ارتفاع متوسط و یک ماهواره به مدار زمین آهنگ ارسال شوند. در دو سال آتی نیز ۶ ماهواره به مدار متوسط، ۳ ماهواره به مدار زمین آهنگ زاویه‌دار و ۲ ماهواره نیز به مدار زمین آهنگ مسطح تزریق می‌شوند.
گفتنی است که ماهواره‌های سوم دارای سیگنال شفاف‌تر، پایداری بهتر و کاربردهای بیشتر مانند لینک بین ماهواره‌ای و امداد فوری جهانی می‌باشد.

منبع: china economic net

ناوبری فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

کمک فن‎‌آوری فضایی به استخراج نفت

فن‌آوری‌ها و طرح‌های جدید با استفاده از نمونه‌های بهترین روش‌های عملی شده در صنایع فضایی، هوانوردی و علوم کامپیوتر در پی دستیابی به میلیاردها بشکه نفت در میادین نفتی کوچکی از دریای شمال است.