1397/04/05

چین به دنبال سامانه موقعیت‌یابی بسیار دقیق مبتنی بر بایدو

چین برنامه‌ریزی کرده است که تا سال ۲۰۳۵ سامانۀ ملی و جامع موقعیت‌یابی، ناوبری و زمان‌سنجی (PNT) را بر پایۀ سامانۀ ماهواره‌ای بایدو (Baidu) را راه‌اندازی کند. با تحقق این طرح، قابلیت‌های چین در فضا و همچنین ارایه خدمات اطلاعات زمانی ارتقاء پیدا می‌کند. شایان ذکر است که چین هم‌اکنون در حال توسعه و تولید...
چین به دنبال سامانه موقعیت‌یابی بسیار دقیق مبتنی بر بایدو

چین برنامه‌ریزی کرده است که تا سال ۲۰۳۵ سامانۀ ملی و جامع موقعیت‌یابی، ناوبری و زمان‌سنجی (PNT) را بر پایۀ سامانۀ ماهواره‌ای بایدو (Baidu) را راه‌اندازی کند.
با تحقق این طرح، قابلیت‌های چین در فضا و همچنین ارائه خدمات اطلاعات زمانی ارتقاء پیدا می‌کند. شایان ذکر است که چین هم‌اکنون در حال توسعه و تولید ماهواره‌های نسل سوم بایدو، همراه با افزایش دقت می‌باشد. شبکه اولیه این نسل با ۸ ماهواره در مدار ایجاد شده است و قرار است تا پایان امسال ۱۰ ماهواره به مدار ارتفاع متوسط و یک ماهواره به مدار زمین آهنگ ارسال شوند. در دو سال آتی نیز ۶ ماهواره به مدار متوسط، ۳ ماهواره به مدار زمین آهنگ زاویه‌دار و ۲ ماهواره نیز به مدار زمین آهنگ مسطح تزریق می‌شوند.
گفتنی است که ماهواره‌های سوم دارای سیگنال شفاف‌تر، پایداری بهتر و کاربردهای بیشتر مانند لینک بین ماهواره‌ای و امداد فوری جهانی می‌باشد.

منبع: china economic net

ناوبری فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

ناسا بر سر دو راهی چه کنم؟!!!

براساس برنامه اعلام شده از سوی سازمان فضایی آمریکا (NASA) پرواز سه فضاپیمای جدید آمریکا که هر سه, متعلق به بخش خصوصی است از اواخر امسال وارد عمل خواهند شد این در حالی است که پرواز کیهانوردان آمریکایی با زمین‌گیر شدن شاتل در ۲۰۱۱ به‌طور کامل با ناوهای روسی سایوز انجام می‌شود و مقاطعه‌کاران ناسا که حتی قبل از بازنشسته شدن شاتل، فعالیت برای ساخت ناو سرنشیندار جدیدی را آغاز کرده بودند متعهد شدند ظرف سه تا چهار سال ناو سرنشیندار جدید را در اختیار ناسا بگذارند.