1397/04/03

تصاویر استادیوم های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از فضا

معمولا میزبانی جام جهانی مانند بازی های المپیک در کشورهای میزبان تغییرات زیادی را در زیرساخت‌ها موجب می‌شود و جام جهانی فیفا نیز از این امر مستثنی نیست. جام جهانی فوتبال که تابستان امسال در روسیه برگزار می‌شود، بازسازی و تغییرات اساسی در استادیوهای ورزشی را رقم زده است که این امر نیز سرمایه‌گذاری زیادی...
تصاویر استادیوم های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از فضا

معمولا میزبانی جام جهانی مانند بازی های المپیک در کشورهای میزبان تغییرات زیادی را در زیرساخت‌ها موجب می‌شود و جام جهانی فیفا نیز از این امر مستثنی نیست. جام جهانی فوتبال که تابستان امسال در روسیه برگزار می‌شود، بازسازی و تغییرات اساسی در استادیوهای ورزشی را رقم زده است که این امر نیز سرمایه‌گذاری زیادی را در بر داشته است. پرواضح است که تصاویر دقیق ماهواره‌ای برای طراحان، نقشه‌برداران، مهندسان و معماران در هر مرحله ار پروژه جام جهانی اهمیت بسیار بالایی دارد و موجب بهبود تصمیم گیری، برنامه‌ریزی و ارزیابی تمامی مراحل ابتدایی تا نهایی می‌شود. تصاویر ماهواره‌ای امکان تجسم و ارزیابی ساخت و ساز و تسلط بر محیط اطراف پروژه را فراهم می کند و کنترل هزینه و کیفیت را راحت‌تر می‌کند. 
حال روند ساخت و مرمت ۱۲ استادیوم که در طول جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرند، با استفاده از تصاویر ماهواره سنجش از راه دور دیموس-۲ (Deimos-2) اسپانیا تحت نظارت قرار گرفته است که در زیر آورده شده است. قابل ذکر است این ماهواره اسپانیایی که با همکاری کره جنوبی ساخته شده است، در سال ۲۰۱۴ به فضا پرتاب شد و در حال حاضر در ارتفاع ۶۲۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دارد. این ماهواره که با هدف رصد زمین با وضوح تصویر بسیار بالا پرتاب شده است و می‌تواند تصاویری چندطیفی با وضوح ۷۵ سانتیمتر ارائه دهد، در حال حاضر تحت مالکیت شرکت اسپانیایی دیموس ایمجینگ (Deimos Imaging) قرار دارد. 

 

منبع: youtube

سنجش از دور | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

کاتالوگ مرجعی از اثرات اجرام منظومه شمسی ایجاد شد

تیمی از اخترشناسان در موسسه کارل سیگن دانشگاه کرنل اقدام به طراحی یک کاتالوگ مرجع از انعکاس هندسی و طیف ۱۹ جرم سماوی کردند که نشان‌دهندۀ تنوع اجرام در منظومه شمسی است: ۸ سیاره، از سنگی گرفته تا گازی؛ ۹ قمر، از یخی گرفته تا گسیل کننده گدازه؛ و ۲ سیاره کوتوله (سرس و پلوتو). اخترشناسان با مقایسه طیف‌های مشاهده‌شده و سپیدایی سیاره‌های فراخورشیدی خواهند توانست ویژگی‌های آن‌ها را تعیین کنند.