1397/04/02

استفاده گوگل ارث از واقعیت مجازی برای حفاظت محیط زیست

بدون شک صنعتی‌سازی و توسعه سریع تکنولوژی موجب آسیب رساندن به اقیانوس‌ها و اکوسیستم دریایی شده است. حال گوگل ارث برای برجسته‌سازی اهمیت این موضوع و جلب توجه افراد به این آسیب زیست محیطی، با همکاری سازمان‌های پیشرو جهانی که در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت می‌کنند، بر روی ایجاد یک تجربه واقعیت مجازی...
استفاده گوگل ارث از واقعیت مجازی برای حفاظت محیط زیست

بدون شک صنعتی‌سازی و توسعه سریع فناوری موجب آسیب رساندن به اقیانوس‌ها و اکوسیستم دریایی شده است.  حال گوگل ارث (Google earth) برای برجسته‌سازی اهمیت این موضوع و جلب توجه افراد به این آسیب زیست محیطی، با همکاری سازمان‌های پیشرو جهانی که در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت می‌کنند، بر روی ایجاد یک تجربه واقعیت مجازی و یک سفر بصری فعالیت می‌کند. محتوایی در خصوص زنجیره تامین غذاهای دریایی تهیه شده است که این چرخه را از ابتدای ماهیگیری تا سرو غذا بر روی بشقاب را به نمایش می‌گذارد. این مستند نشان می‌دهد که چطور ۳۵ درصد از غذاهای دریایی در طی فرآیند تهیه غذا به زباله تبدیل می‌شوند که این مقدار می‌تواند غذای میلیون‌ها نفر را تامین کند. قابل ذکر است این مستند از طریق گوگل ارث نیز در دسترس است. 
گوگل همچنین با همکاری اتحادیه بین‌المللی حفلظت از طبیعت(IUCN)، یک تجربه آموزشی با گوگل ارث را به منظور درک پویایی اکوسیستم‌های بزرگ دریایی تهیه کرده است. ‘Waterways from Space’ عنوان یکی دیگر از پروژه‌های گوگل ارث است که شامل تصاویر ماهواره‌ای از آبراه‌های زمین است و علاوه بر اینکه اهمیت حفاظت از این منابع را یادآوری می‌کند، در ظاهر یک شاهکار هنری به نظر می‌رسد. 

 
منبع: beebom

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

افزایش توان هند در ارسال محموله به فضا

ماهواره مخابراتی هندی جی ست-29 (GSAT-29) هفته گذشته از پایگاه فضایی ساتیش دهاوان (Satish Dhawan Space Centre) توسط ماهواره‌بر سنگین ​GSLV Mk III به فضا پرتاب شد. این ماهواره پس از ماهواره جی ست-17، دومین ماهواره سنگین هند محسوب شده و همچنین سنگین‌ترین ماهواره هندی است که از خاک این کشور به فضا پرتاب شده است. هند پیش از این توانایی پرتاب ماهواره‌های سنگین را به فضا نداشت و برای ارسال این قبیل ماهواره‌ها به فرانسه متکی بود. ماهواره مخابراتی جی ست-29 به تعدادی ترانسپاندر باندهای Ka و Ku مجهز شده است. این ماهواره 3423 کیلوگرمی قرار است پهنای باند اینترنتی را به مناطق دورافتاده ارائه دهد. پرتاب چهارشنبه 23 آبان، پنجمین پرتاب فضایی هند در سال 2018 می‌باشد و به احتمال زیاد این تعداد در عدد 5 متوقف نخواهد شد.