1397/04/02

استفاده گوگل ارث از واقعیت مجازی برای حفاظت محیط زیست

بدون شک صنعتی‌سازی و توسعه سریع تکنولوژی موجب آسیب رساندن به اقیانوس‌ها و اکوسیستم دریایی شده است. حال گوگل ارث برای برجسته‌سازی اهمیت این موضوع و جلب توجه افراد به این آسیب زیست محیطی، با همکاری سازمان‌های پیشرو جهانی که در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت می‌کنند، بر روی ایجاد یک تجربه واقعیت مجازی...
استفاده گوگل ارث از واقعیت مجازی برای حفاظت محیط زیست

بدون شک صنعتی‌سازی و توسعه سریع فناوری موجب آسیب رساندن به اقیانوس‌ها و اکوسیستم دریایی شده است.  حال گوگل ارث (Google earth) برای برجسته‌سازی اهمیت این موضوع و جلب توجه افراد به این آسیب زیست محیطی، با همکاری سازمان‌های پیشرو جهانی که در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت می‌کنند، بر روی ایجاد یک تجربه واقعیت مجازی و یک سفر بصری فعالیت می‌کند. محتوایی در خصوص زنجیره تامین غذاهای دریایی تهیه شده است که این چرخه را از ابتدای ماهیگیری تا سرو غذا بر روی بشقاب را به نمایش می‌گذارد. این مستند نشان می‌دهد که چطور ۳۵ درصد از غذاهای دریایی در طی فرآیند تهیه غذا به زباله تبدیل می‌شوند که این مقدار می‌تواند غذای میلیون‌ها نفر را تامین کند. قابل ذکر است این مستند از طریق گوگل ارث نیز در دسترس است. 
گوگل همچنین با همکاری اتحادیه بین‌المللی حفلظت از طبیعت(IUCN)، یک تجربه آموزشی با گوگل ارث را به منظور درک پویایی اکوسیستم‌های بزرگ دریایی تهیه کرده است. ‘Waterways from Space’ عنوان یکی دیگر از پروژه‌های گوگل ارث است که شامل تصاویر ماهواره‌ای از آبراه‌های زمین است و علاوه بر اینکه اهمیت حفاظت از این منابع را یادآوری می‌کند، در ظاهر یک شاهکار هنری به نظر می‌رسد. 

 
منبع: beebom

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

احتمال خرابکاری آمریکا در پرتاب‌ ماهواره‌برهای ایران

در حالی که تقریبا یک هفته از انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد پرتاب ماهواره دوستی توسط رسانه‌های خارجی و داخلی می‌گذرد و هیچ‌یک از مقامات مربوطه زحمت تایید و یا تکذیب را به خود نداده‌اند؛ روز گذشته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، در مصاحبه با شبکه NBC شکست در پرتاب این ماهواره را تایید نمود. وی علاوه بر این یک فرضیه مهم را نیز مطرح کرد: احتمال خرابکاری آمریکا در ایجاد اختلال در این پرتاب. ظریف با اشاره به مقاله‌ای که اخیرا در نیویورک تایمز منتشر شده گفت بررسی دلایل شکست بلافاصله بعد از پرتاب آغاز شده اما اکنون و پس از انتشار مقاله مذکور بررسی‌ها به صورت جزئی‌تر و با شدت بیشتری صورت خواهند گرفت. وی با بیان اینکه هنوز نمی‌توان با اطمینان از این موضوع صحبت کرد، آن را کاملا امکان‌پذیر دانست.