1397/04/02

استفاده گوگل ارث از واقعیت مجازی برای حفاظت محیط زیست

بدون شک صنعتی‌سازی و توسعه سریع تکنولوژی موجب آسیب رساندن به اقیانوس‌ها و اکوسیستم دریایی شده است. حال گوگل ارث برای برجسته‌سازی اهمیت این موضوع و جلب توجه افراد به این آسیب زیست محیطی، با همکاری سازمان‌های پیشرو جهانی که در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت می‌کنند، بر روی ایجاد یک تجربه واقعیت مجازی...
استفاده گوگل ارث از واقعیت مجازی برای حفاظت محیط زیست

بدون شک صنعتی‌سازی و توسعه سریع فناوری موجب آسیب رساندن به اقیانوس‌ها و اکوسیستم دریایی شده است.  حال گوگل ارث (Google earth) برای برجسته‌سازی اهمیت این موضوع و جلب توجه افراد به این آسیب زیست محیطی، با همکاری سازمان‌های پیشرو جهانی که در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت می‌کنند، بر روی ایجاد یک تجربه واقعیت مجازی و یک سفر بصری فعالیت می‌کند. محتوایی در خصوص زنجیره تامین غذاهای دریایی تهیه شده است که این چرخه را از ابتدای ماهیگیری تا سرو غذا بر روی بشقاب را به نمایش می‌گذارد. این مستند نشان می‌دهد که چطور ۳۵ درصد از غذاهای دریایی در طی فرآیند تهیه غذا به زباله تبدیل می‌شوند که این مقدار می‌تواند غذای میلیون‌ها نفر را تامین کند. قابل ذکر است این مستند از طریق گوگل ارث نیز در دسترس است. 
گوگل همچنین با همکاری اتحادیه بین‌المللی حفلظت از طبیعت(IUCN)، یک تجربه آموزشی با گوگل ارث را به منظور درک پویایی اکوسیستم‌های بزرگ دریایی تهیه کرده است. ‘Waterways from Space’ عنوان یکی دیگر از پروژه‌های گوگل ارث است که شامل تصاویر ماهواره‌ای از آبراه‌های زمین است و علاوه بر اینکه اهمیت حفاظت از این منابع را یادآوری می‌کند، در ظاهر یک شاهکار هنری به نظر می‌رسد. 

 
منبع: beebom

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

کمک فن‎‌آوری فضایی به استخراج نفت

فن‌آوری‌ها و طرح‌های جدید با استفاده از نمونه‌های بهترین روش‌های عملی شده در صنایع فضایی، هوانوردی و علوم کامپیوتر در پی دستیابی به میلیاردها بشکه نفت در میادین نفتی کوچکی از دریای شمال است.