1394/04/24

انتشار فراخوان مقاله از سوی نشریه‌ «دانش و فناوری هوافضا»

نشریه علمی پژوهشی «دانش و فناوری هوافضا»، از تمام استادان، دانشجویان و پژوهشگران فعال در حوزه‌های علمی آیرودینامیک، پیشرانش، دینامیک پرواز، هدایت، کنترل، ناوبری، سازه و علوم و فناوری فضایی دعوت به عمل آورده است تا حاصل تحقیقات جدید، پژوهش¬‌های بنیادین و ایده‌های نوی خود را در قالب مقالات علمی پژوهشی...
انتشار فراخوان مقاله از سوی نشریه‌ «دانش و فناوری هوافضا»
نشریه علمی پژوهشی «دانش و فناوری هوافضا»، از تمام استادان، دانشجویان و پژوهشگران فعال در حوزه‌های علمی آیرودینامیک، پیشرانش، دینامیک پرواز، هدایت، کنترل، ناوبری، سازه و علوم و فناوری فضایی دعوت به عمل آورده است تا حاصل تحقیقات جدید، پژوهش¬‌های بنیادین و ایده‌های نوی خود را در قالب مقالات علمی پژوهشی جهت انتشار به این نشریه ارسال کنند. مقالات ارسالی به نشریه باید حاوی مطالب نو در زمینه¬‌های مباحث هوافضا بوده و قبلاً در نشریه دیگری به چاپ نرسیده باشند.
منبع: ایسنا

رویدادها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.