1394/04/22

برگزاری دومین و سومین جلسات آموزشی آنلاین اپسکو

دومین جلسه "پزشکی از راه دور با استفاده از فناوری‌های فضایی" و سومین جلسه "وضعیت حاضر پزشکی از راه دور در چین و راهبرد یک جاده و یک کمربند" به‌صورت آنلاین در روزهای ۳ و ۴ تیر ۱۳۹۴ در مرکز آموزش و تحصیلات (ETC) اپسکو واقع در ساختمان مرکزی اپسکو در چین برگزار شد. در این دوره آموزشی آنلاین، نمایندگان پنج...
برگزاری دومین و سومین جلسات آموزشی آنلاین اپسکو
دومین جلسه "پزشکی از راه دور با استفاده از فناوری‌های فضایی" و سومین جلسه "وضعیت حاضر پزشکی از راه دور در چین و راهبرد یک جاده و یک کمربند" به‌صورت آنلاین در روزهای ۳ و ۴ تیر ۱۳۹۴ در مرکز آموزش و تحصیلات (ETC) اپسکو واقع در ساختمان مرکزی اپسکو در چین برگزار شد. در این دوره آموزشی آنلاین، نمایندگان پنج کشور عضو شامل ایران، بنگلادش، مغولستان، پاکستان و تایلند شرکت داشتند. 
منبع: apsco

رویدادها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.