1394/02/10

برگزاری دهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی

الناز فطیرخورانی مدیر مرکز یادگیری مؤسسه تبیان و دبیر دهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی اظهار داشت:‌ جشنواره دوره دهم پروژه‌های دانش‌آموزی ایران، پنج‌شنبه و جمعه 10 و 11 اردیبهشت در 4 بخش نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات و کارگاه‌های آموزشی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار...
برگزاری دهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی
الناز فطیرخورانی مدیر مرکز یادگیری مؤسسه تبیان و دبیر دهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی اظهار داشت:‌ جشنواره دوره دهم پروژه‌های دانش‌آموزی ایران، پنج‌شنبه و جمعه 10 و 11 اردیبهشت در 4 بخش نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات و کارگاه‌های آموزشی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد. فطیرخوانی ادامه داد:‌ دانش‌آموزان شرکت‌کننده ابداعات، اختراعات و پروژه‌های خود را در بخش سمینارها و غرفه‌ها در قالب موضوعاتی چون علوم فیزیکی، هوافضا، گرایش‌های گلایدر، موشک آبی و هاورکرافت و ... ارائه خواهند کرد.
منبع: تسنیم

داخلی | رویدادها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.