1397/03/17

پایان طرح اکتشافات ماهواره ای معادن چهارمحال و بختیاری

طرح ساماندهی محدوده هاي معدنی و اکتشافات ماهواره ای چهارمحال و بختیاری تکمیل شد. رییس سازمان صنعت؛معدن و تجارت استان گفت:هم اکنون اکتشاف پهنه های مارکده،بردشاه و کوهرنگ انجام و در مراحل پایانی است.
پایان طرح اکتشافات ماهواره ای معادن چهارمحال و بختیاری

طرح ساماندهی محدوده های معدنی و اکتشافات ماهواره‌ای چهارمحال و بختیاری تکمیل شد.
رییس سازمان صنعت؛معدن و تجارت استان گفت: «هم اکنون اکتشاف  پهنه‌های مارکده،بردشاه و کوهرنگ انجام  و در مراحل  پایانی است.»   
سید نعیم امامی افزود: «اکتشاف ماهواره ای ۳۰۰۰ کیلومتر مربع شمال استان شهرستان شهرکرد، اکتشاف ماهواره‌ای ۳۵۰۰ کیلومتر شهرستان کوهرنگ، اکتشاف ماهواره‌ای ۱۰۰۰۰ کیلومتر مربع از سطح استان با افزون بر 12 میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.»
امامی گفت:مطالعات اکتشاف خاک نسوز در مرزهای پرمو تریاس استان ، مطالعات اکتشاف نیمه تفصیلی سنگ های تزیینی ونما در شهرستان اردل، طرح اکتشاف ژئوشیمیایی گنبد های نمکی استان با هدف شناسایی کانی‌های با ارزش، طرح اکتشاف ژئوشیمیایی بیتومین‌های استان به منظور شناسایی فلزات سنگین ، کمیاب و عناصر نادر، طرح اکتشاف ژئو شیمیایی خاک های صنعتی و استراتژیک نیز از دیگر طرح های اکتشافی در دست اجراست.»
وی گفت: «با اکتشافات ماهواره ای علاوه بر اثر یابی بررسی ها،حجم ذخیره، کیفیت ماده معدنی و... مشخص شد.»
امامی با اشاره به اشتغال هزار و ۸۵۰ نفری معادن گفت: سرمایه گذاری جدید ایجاد شده حوزه معادن امسال ۲۹۹۵۱ میلیون ریال است.

داخلی | خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

هواپیمای خورشیدی زفیر رکورد طولانی ترین پرواز را شکست

هواپیمای مبتنی بر انرژی خورشیدی ایرباس رکورد طولانی‌ترین پرواز بدون توقف را شکست. هواپیمای زِفیر اس ( Zephyr S ) در ۱۱جولای (۲۰ تیر ماه) از باند فرودگاهی در آریزونا برخواست و به مدت ۲۵ روز و ۲۳ ساعت و ۵۷ دقیقه به پرواز ادامه داد. سال‌ها پیش نسخه اولیه‌ای از زفیر اس توانسته بود به مدت ۱۱روز به پرواز مستمر ادامه دهد. طول دو بال زفیر اس در مجموع ۲۵ متر است. این هواپیما کمتر از ۷۵ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند تا ۵ برابر وزن خود را حمل کند. هواپیمای خورشیدی ایرباس در کارخانه ای در فارنبورو انگلستان ساخته شده و از فیبرهایی به نازکی موی انسان تشکیل شده است. زفیر اس به گونه‌ای طراحی شده که برای مدت طولانی به پرواز ادامه دهد و در آینده هدف این است که برای ماه‌ها در آسمان باقی بماند. به همین دلیل ایرباس از آن با عنوان «نه کاملاً هواپیما و نه کاملاً ماهواره» یاد می‌کند و در واقع لقب «شبه ماهواره» را به زفیر اس داده است.