1397/03/17

پایان طرح اکتشافات ماهواره ای معادن چهارمحال و بختیاری

طرح ساماندهی محدوده هاي معدنی و اکتشافات ماهواره ای چهارمحال و بختیاری تکمیل شد. رییس سازمان صنعت؛معدن و تجارت استان گفت:هم اکنون اکتشاف پهنه های مارکده،بردشاه و کوهرنگ انجام و در مراحل پایانی است.
پایان طرح اکتشافات ماهواره ای معادن چهارمحال و بختیاری

طرح ساماندهی محدوده های معدنی و اکتشافات ماهواره‌ای چهارمحال و بختیاری تکمیل شد.
رییس سازمان صنعت؛معدن و تجارت استان گفت: «هم اکنون اکتشاف  پهنه‌های مارکده،بردشاه و کوهرنگ انجام  و در مراحل  پایانی است.»   
سید نعیم امامی افزود: «اکتشاف ماهواره ای ۳۰۰۰ کیلومتر مربع شمال استان شهرستان شهرکرد، اکتشاف ماهواره‌ای ۳۵۰۰ کیلومتر شهرستان کوهرنگ، اکتشاف ماهواره‌ای ۱۰۰۰۰ کیلومتر مربع از سطح استان با افزون بر 12 میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.»
امامی گفت:مطالعات اکتشاف خاک نسوز در مرزهای پرمو تریاس استان ، مطالعات اکتشاف نیمه تفصیلی سنگ های تزیینی ونما در شهرستان اردل، طرح اکتشاف ژئوشیمیایی گنبد های نمکی استان با هدف شناسایی کانی‌های با ارزش، طرح اکتشاف ژئوشیمیایی بیتومین‌های استان به منظور شناسایی فلزات سنگین ، کمیاب و عناصر نادر، طرح اکتشاف ژئو شیمیایی خاک های صنعتی و استراتژیک نیز از دیگر طرح های اکتشافی در دست اجراست.»
وی گفت: «با اکتشافات ماهواره ای علاوه بر اثر یابی بررسی ها،حجم ذخیره، کیفیت ماده معدنی و... مشخص شد.»
امامی با اشاره به اشتغال هزار و ۸۵۰ نفری معادن گفت: سرمایه گذاری جدید ایجاد شده حوزه معادن امسال ۲۹۹۵۱ میلیون ریال است.

داخلی | خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

اپسیلون ژاپنی با هفت ماهواره به فضا پرتاب شد

ژاپن نخستین پرتاب خود را در سال 2019 با استفاده از موشک اپسیلون انجام داد. در این پرتاب هفت ماهواره را مدار قرار گرفت. اپسیلون از مرکز فضایی اوچینورا در ساعت 09:50:20 به وقت محلی (00:50 به وقت گرینویچ) به فضا پرتاب و طی یک زمان 9 دقیقه و17 ثانیه ای محموله را به مقصد رساند. ماهواره 200 کیلوگرمی ماهواره راپیس-1 (RAPIS-1)، مکعبی با ابعاد یک متر است که توسط شرکت آکسل اسپیس (Axelspace) با هدف آزمایش قطعات در مدار برای استفاده بالقوه در ماموریت های آینده طراحی و ساخته شده است. یکی دیگر از محموله های موشک اپسیلون در این پرتاب، سامانه ای به نام آسترو لیو-1 (Astro Live 1 (ALE-، یک ماهواره 68 کیلوگرمی طراحی و ساخته شده توسط شرکت ژاپنی آسترو لیو اکسپرینس(Astro Live Experiences) است که برای ایجاد شهاب سنگ مصنوعی استفاده می شود. این ماهواره گلوله های کوچک به قطر حدود یک سانتی متر را به جو شلیک می کند. محموله دیگر ، ماهواره 50 کیلوگرمی هودویوشی-2 (Hodoyoshi-2) است که به عنوان یک ابزار نجومی برای یک کنسرسیوم پژوهشی بین المللی به رهبری دانشگاه توکیو راهی مدار زمین شد. محموله دیگری که در این پرتاب در مدار قرار گرفت، میکرودراگون (MicroDragon) یک ماهواره 50 کیلوگرمی مرکز ملی ماهواره ویتنام است که برای مطالعه مناطق ساحلی ویتنام، جمع آوری داده ها جهت کمک به تعیین کیفیت آب، و نظارت بر تغییرات در خط ساحلی کشور است. از جمله سه ماهواره دیگری که با اپسیلون در مدار قرار گرفت، نخستین آنها تاسواره ای با نام اوریگامی ست (OrigamiSat) در اندازه 10 در 10 در 34 سانتی متر بود. این ماهواره ها توسط موسسه فناوری توکیو اداره می شود. اوریگامی ست هنگامی که در مدار قرار می گیرد، استقرار یک ساختار با لایه ای نازک را آزمایش می کند. این ماهواره همچنین دارای یک فرسنتده رادیو آماتور است.