1397/03/20

استارت‌آپ فنلاندی با ایده ساخت ماهواره‌های کوچک راداری

شرکت فنلاندی آیسای (ICEYE) به تازگی اعلام کرده است که میزان بودجه خود برای گسترش خدمات تحلیلگر سفارشی برای افزایش مشتریان خود و همچنین توسعه تکنولوژی ماهواره‌ای راداری (SAR) و پرتاب بیشتر ماهواره‌های سار به میزان ۳۴ میلیون دلار افزایش خواهد داد. این شرکت تا به امروز مجموعا ۵۳ میلیون دلار سرمایه خود...
استارت‌آپ فنلاندی با ایده ساخت ماهواره‌های کوچک راداری

 شرکت فنلاندی آیسای (ICEYE) به تازگی اعلام کرده است که میزان بودجه خود برای گسترش خدمات تحلیلگر سفارشی برای افزایش مشتریان خود و همچنین توسعه تکنولوژی ماهواره‌ای راداری (SAR) و پرتاب بیشتر ماهواره‌های سار به میزان ۳۴ میلیون دلار افزایش خواهد داد. این شرکت تا به امروز مجموعا ۵۳ میلیون دلار سرمایه خود را افزایش داده است که این میزان شامل تامین مالی از سوی دولت و برنامه هورایزون(Horizon)  اتحادیه اروپا می باشد. این استارتاپ فنلاندی که در تلاش است فناوری‌های ماهواره‌ای با فناوری رادار مصنوعی را توسعه دهد، چندی پیش این شرکت اولین میکرو ماهواره خود که وزنی کمتر از ۱۰۰ کیلو گرم و مجهز به فناوری رادار روزنه مصنوعی می‌باشد را به عنوان اولین ماهواره تجاری فنلاند به فضا پرتاب کرد و موفق شده تا از اطلاعات حاصله به منظور نظارت بر نشت نفت در دریاها و تغییرات اقیانوس‌ها استفاده کند. آیسای در راستای توسعه تکنولوژی رادار روزنه مصنوعی قصد دارد دومین ماهواره سار را تا پایان سال ۲۰۱۸ به فضا پرتاب کند.

منبع: techstartups

فناوری‌های نوین | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

ایستگاه فضائی سالیوت۶ گامی بلند در تاریخ فناوری فضایی

زمانی که رسانه‌های شوروی در ۲۹سپتامبر ۱۹۷۷از پرتاب ایستگاه فضایی سالیوت۶ (Salyut -6) خبر دادند کمتر کسی تصور می‌کرد این ایستگاه بتواند جایگاه ویژه‌ای در تاریخ فضانوردی برای خود باز کند. اما این پایگاه مداری, خود پایه‌ای شد بر بسیاری تجربه‌های نوین در عرصه فضانوردی. برخلاف ایستگاه‌های فضایی قبلی, سالیوت۶ به دو در ورودی مجهز بود که در قسمت انتهایی آن قرار داشت وجود این سکو قبلاً اعلام‌نشده بود اما از مدت‌ها قبل کارشناسان غربی منتظر چنین عملیاتی از جانب شوروی بودند. سالیوت۶ در دوران کار خود که از زمان پرتاب تا سال ۱۹۸۲ طول کشید, منزلگاه ۱۷گروه فضانورد اصلی و مهمان بود و به‌واسطه امکان تدارکات آن با ناوهای باربری بدون سرنشین پروگرس توانست طولانی‌ترین اقامت در فضا (در زمان خود) به مدت ۱۸۵روز را فراهم آورد.