1397/03/20

استارت‌آپ فنلاندی با ایده ساخت ماهواره‌های کوچک راداری

شرکت فنلاندی آیسای (ICEYE) به تازگی اعلام کرده است که میزان بودجه خود برای گسترش خدمات تحلیلگر سفارشی برای افزایش مشتریان خود و همچنین توسعه تکنولوژی ماهواره‌ای راداری (SAR) و پرتاب بیشتر ماهواره‌های سار به میزان ۳۴ میلیون دلار افزایش خواهد داد. این شرکت تا به امروز مجموعا ۵۳ میلیون دلار سرمایه خود...
استارت‌آپ فنلاندی با ایده ساخت ماهواره‌های کوچک راداری

 شرکت فنلاندی آیسای (ICEYE) به تازگی اعلام کرده است که میزان بودجه خود برای گسترش خدمات تحلیلگر سفارشی برای افزایش مشتریان خود و همچنین توسعه تکنولوژی ماهواره‌ای راداری (SAR) و پرتاب بیشتر ماهواره‌های سار به میزان ۳۴ میلیون دلار افزایش خواهد داد. این شرکت تا به امروز مجموعا ۵۳ میلیون دلار سرمایه خود را افزایش داده است که این میزان شامل تامین مالی از سوی دولت و برنامه هورایزون(Horizon)  اتحادیه اروپا می باشد. این استارتاپ فنلاندی که در تلاش است فناوری‌های ماهواره‌ای با فناوری رادار مصنوعی را توسعه دهد، چندی پیش این شرکت اولین میکرو ماهواره خود که وزنی کمتر از ۱۰۰ کیلو گرم و مجهز به فناوری رادار روزنه مصنوعی می‌باشد را به عنوان اولین ماهواره تجاری فنلاند به فضا پرتاب کرد و موفق شده تا از اطلاعات حاصله به منظور نظارت بر نشت نفت در دریاها و تغییرات اقیانوس‌ها استفاده کند. آیسای در راستای توسعه تکنولوژی رادار روزنه مصنوعی قصد دارد دومین ماهواره سار را تا پایان سال ۲۰۱۸ به فضا پرتاب کند.

منبع: techstartups

فناوری‌های نوین | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

درباره دستور ترامپ برای تاسیس ارتش فضایی

بر اساس خبر های منتشر شده در منایع غربی دونالد ترامپ به پنتاگون دستور داده است یک «نیروی فضایی» به عنوان شاخه ششم ارتش تاسیس کنند. در حال حاضر ارتش آمریکا از پنج شاخه نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی، تفنگ‌داران دریایی و نگهبانان ساحلی تشکیل می‌شود. البته ایجاد چنین شاخه ای در ارتش حرف تازه ای نیست پیش از او دونالد رامسفلد، وزیر دفاع آمریکا، در سال ۲۰۰۰ از چنین ارتشی حرف زده بود.