1397/03/12

شارژ بدون سیم برای ماهواره‌برهای چینی‌

با بهبود فن‌آوری شارژ بی‌سیم، دستگاه‌های کوچکی مانند تلفن همراه می‌توانند بدون هیچ دسترسی مستقیمی به منبع برق، شارژ شوند. دانشمندان فضایی چین اکنون در حال بررسی راه‌های استفاده از سیستم‌های شارژ بی‌سیم در طراحی ماهواره‌بر هستند. بر اساس نظر مدیر این پروژه، تجهیزات فراوانی در یک موشک شامل سیستم کنترل...
شارژ بدون سیم برای ماهواره‌برهای چینی‌

با بهبود فن‌آوری شارژ بی‌سیم، دستگاه‌های کوچکی مانند تلفن همراه می‌توانند بدون هیچ دسترسی مستقیمی به منبع برق، شارژ شوند.
دانشمندان فضایی چین اکنون در حال بررسی راه‌های استفاده از سیستم‌های شارژ بی‌سیم در طراحی ماهواره‌بر هستند.
بر اساس نظر مدیر این پروژه، تجهیزات فراوانی در یک موشک شامل سیستم کنترل و تله‌متری، هنوز هم باید به کمک کابل به منبع قدرت متصل شوند. کابل‌هایی با وزن صدها کیلوگرم، یک شبکه بزرگ با انواع مختلف خطرات پنهان و بسیاری از مشکلات بالقوه را متصور می‌کند. پیش‌بینی می‌شود با آماده شدن این طرح حداقل صد کیلوگرم از وزن ماهواره‌برها کاسته شود که این بدین معنی است که صدکیلوگرم محموله بیشتری می‌تواند با خود حمل کند.
این در حالی است که به گفته مدیر این پروژه آزمایشات زمینی در این راستا تکمیل گردیده و انتظار می‌رود تا دو سال آینده از این فن‌آوری در ماهواره‌برها استفاده شود و همچنین در زمینه‌های دیگر مانند رباتیک و ماهواره‌ها گسترش یابد.

منبع: xinhuanet

فناوری‌های نوین |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

توسعه قابل توجه صنعت ناوبری ماهواره‌ای چین

طبق یک گزارش صنعتی سالانه، ارزش میزان کل تولید در ناوبری ماهواره‌ای و خدمات مکان‌یابی چین در سال ۲۰۱۸ به رقم ۳۰۱.۶ میلیارد یوان (حدود ۴۳.۹۳ میلیارد دلار) رسید که در مقایسه با سال قبل ۱۸.۳ درصد رشد را نشان می‌دهد. بخش‌های اصلی این صنعت که به طور مستقیم به توسعه و کاربرد فناوری ناوبری ماهواره‌ای مرتبط هستند عبارتند از تراشه، دستگاه، الگوریتم، نرم‌افزار، داده‌های ناوبری، تجهیزات ترمینال و زیرساخت‌ها. ارزش این بخش‌ها در رقم اعلامی ۱۰۶.۹ میلیارد یوان گزارش شده که معادل ۳۵.۴۴ درصد از رقم کلی است. سهم سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو (BeiDou) معادل ۸۰ درصد از ارزش تولید توسط بخش‌های اصلی بوده است. این سامانه از طریق خدمات و محصولات مرتبط، مجموعا ۱۹۴.۷ میلیارد یوان درآمد کسب کرده است. سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو متعلق به چین٬ پروژه‌ای برای توسعهٔ سامانه ناوبری ماهواره‌ای مستقل است.