1397/03/10

موشک‌های مسابقه فضایی در برنامه فضایی کربال

برنامهٔ فضایی کربال (Kerbal Space Program) یا به اختصار KSP، یک شبیه‌ساز پرواز فضایی چند سبکی است که توسط شرکت اسکواد ساخته شده‌است. اولین نسخه بازی که صرفاً جنبه آزمایش داشت، در سال ۲۰۱۱ عرضه شد. بخش اصلی و نسبتاً کامل شده آن در سال ۲۰۱۳ منتشر شد.
موشک‌های مسابقه فضایی در برنامه فضایی کربال

مریم فخیمی: برنامهٔ فضایی کربال (Kerbal Space Program) یا به اختصار KSP، یک شبیه‌ساز پرواز فضایی چند سبکی است که توسط شرکت اسکواد ساخته شده‌است. اولین نسخه بازی که صرفاً جنبه آزمایش داشت، در سال ۲۰۱۱ عرضه شد. بخش اصلی و نسبتاً کامل شده آن در سال ۲۰۱۳ منتشر شد.
در برنامهٔ فضایی کربال بازیکن می‌تواند برنامه یا مأموریت فضایی خود را طراحی و کنترل کند و تحت شبیه‌سازی فیزیک برای خود سفینه فضایی ساخته و با آن به پرواز بپردازد. تمام سیاره‌های منظومه شمسی با مقیاس ۱٫۱۱۳ در این بازی وجود دارد.این یک بازی شبیه‌سازی شده فضایی محبوب است که در حال حاضر بخشی برای بازیکنان اضافه کرده است تا برخی از لحظات معروف  تاریخ فضا را دوباره بازسازی کنند.
Making History""  بسته توسعه  یافته برنامه فضایی کربال است و شامل "پک تاریخی" با سناریوهای برگرفته از رویدادهای تاریخی فضایی، پرتابگرهای جدید و فضاپیمای محتلف سازمان فضایی آمریکا و روسیه است.
در برنامه فضایی کربال، بازیکنان مسئول ماموریت فضایی  برای یک نژاد بیگانه با عنوان Kerbals هستند. با استفاده ازقطعات مراحل مختلف ماهواره‌بر، موتور و سایر لوازم، بازیکنان سعی می‌کنند یک فضاپیما کاملا کاربردی که بر اساس قوانین فیزیک و آیرودینامیک پرواز می‌کند بسازند. بازی شبیه‌سازی بسیار خوبی از فرمول‌های مختلف فیزیکی دارد و حرکات سفینه، تمام بر طبق قوانین فیزیک اداره می‌شود و صرفاً با یک سری حرکات شانسی، نمی‌توانید به خواسته‌ی خود برسید و باید کاملاً حساب شده عمل کنید.
اکنون با بسته " Making History"، بازیکنان می توانند مأموریت‌های فضایی سفارشی خود را ایجاد، ذخیره و به اشتراک بگذارند و یا بازی‌های مختلفی که بر اساس مأموریت‌های اکتشافی فضایی ساخته شد اجرا کنند.
از راهپیمایی در فضا تا فرود بر سطح  Mun(ماه در بازی کربال) و هر آنچه که در این میان رخ می‌دهد، بازیکنان می‌توانند تلاش کنند تا لحظات شگفت‌انگیزی را با الهام از رویدادهای تاریخی بازسازی کنند.

موشک‌های مسابقه فضایی در برنامه فضایی کربال
" Making History" شامل قطعات جدید و لباس‌های فضانوردان است که با الهام از رقابت فضایی بین ایالات متحده و شوری ساخته شده و بازیکنان می‌توانند در طول بازی از آن‌ها استفاده کنند.
قطعات جدید شامل کپسول‌هایی هستند که به تقلید از فضاپیماهای وستوک، وسخود و سایوز شوروی طراحی شده و به ترتیب KV-1 ، KV-2 و KV-3 نامیده می‌شوند. همچنین این بازی شامل قطعات سفینه‌های فضایی بر اساس کپسول جمینی و ماژول فرماندهی آپولو با ظاهر جدید و توسعه یافته است.
اکنون درارتباط با ماهواره‌برها، مراحل و آداپتورها چندین حالت وجود دارد که بازیکنان می‌توانند برای مطابقت با بازی انتخاب کنند: ماهواره‌بر R-7 شوروی، Titan II آمریکا، مخزن خارجی شاتل، یک مخزن بزرگتر، و بوستر ساترن-۵ .
نستور گومز، مدیر تولید شرکت اسکواد، در بیانیه‌ای اظهار داشت: توسعه "Making History" ، موجب مش‌شود خلاقیت بازیکن با ابزارهای جدید در این بازی شکوفا شده و هیجان بیشتری را با هم به اشتراک بگذارند. 

موشک‌های مسابقه فضایی در برنامه فضایی کربال

اگرچه این بازی از گرافیک بالایی برخورددار نیست، اما شبیه‌سازی بسیار خوبی دارد و شما می‌توانید هیجان ساخت سفینه، ماهواره‌بر و سفر به فضا و انجام ماموریت‌های فضایی را به خوبی تجربه کنید.
تمام بازیکنانی که KSP را در سال ۲۰۱۴ خریداری کرده‌اند، می‌توانند به صورت رایگان پک جدید را دریافت کنند.

منبع: collectspace.com

تفریح و سرگرمی در فضا | معرفی نرم افزار و اپلیکیشن |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

بحران سایوز در روسیه

به دنبال حادثه شکست سایوز ام.اس-۱۰ (Soyuz-ms10) در پرتاب روز ۱۱اکتبر, طی چند روز گذشته گروه بزرگی از جست‌وجوگران توسط روسکاسموس (Roscosmos) اجیر شده‌اند تا منطقه سقوط حامل فضایی را وجب به وجب بگردند و قطعات حامل فضایی سقوط کرده را جمع‌آوری کنند. در پی کار این افراد تقریبا تمامی قطعات حامل فضایی سقوط کرده، پس از بسته‌بندی و کدگذاری به شرکت پروگرس (progress) سازنده حامل فضایی سایوز در شهر سامارا فرستاده شدند تا توسط مهندسان و کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرند. گروهی از متخصصان به سرپرستی دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه، بعد از رسیدن قطعات هم به سامارا رفتند تا در محلی که قطعات مراحل اول و دوم حامل فضایی سایوز به آن تحویل داده شد, ناظر بررسی‌ها بر روی این قطعات باشند. براساس اسناد و مدارک، هزینه‌های پرواز بیش از ۳میلیون روبل (به‌طور دقیق ۳،۱۳۰،۹۷۵روبل ۱۲کپک به اضافه ۴۷۵،۰۱۳روبل به عنوان مالیات بر ارزش افزوده) بوده است! سرنشینان فعلی ایستگاه تنها تا حدود اواخر دسامبر وقت دارند به زمین بازگردند و اگر بررسی‌ها بیشتر طول بکشد برای بازگرداندن آن‌ها باید سفینه سایوز جدیدی -البته بدون سرنشین- به فضا فرستاده شود. از سوی دیگر با توجه به سوراخی که در سفینه سایوز متصل به ایستگاه به‌وجود آمد, کارشناسان روسکاسموس معتقدند باید فضانوردان با راهپیمایی فضایی, بدنه خارجی آن را مورد بررسی قرار دهند و راهپیمایی هم مستلزم حضور دو فضانورد است در حالی که فعلا تنها یک فضانورد روس در ایستگاه فعال است و قرار بود بررسی بدنه خارجی را آوچنین به همراه او انجام دهد که به دلیل سقوط سایوز نتوانست به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسد. روسکاسموس تلاش دارد هرچه زودتر از این مخمصه نجات پیدا کند و بتواند با رفع مشکل فنی حامل فضایی بالابرنده, ناو سرنشین‌دار دیگری به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد.