1397/03/10

موشک‌های مسابقه فضایی در برنامه فضایی کربال

برنامهٔ فضایی کربال (Kerbal Space Program) یا به اختصار KSP، یک شبیه‌ساز پرواز فضایی چند سبکی است که توسط شرکت اسکواد ساخته شده‌است. اولین نسخه بازی که صرفاً جنبه آزمایش داشت، در سال ۲۰۱۱ عرضه شد. بخش اصلی و نسبتاً کامل شده آن در سال ۲۰۱۳ منتشر شد.
موشک‌های مسابقه فضایی در برنامه فضایی کربال

مریم فخیمی: برنامهٔ فضایی کربال (Kerbal Space Program) یا به اختصار KSP، یک شبیه‌ساز پرواز فضایی چند سبکی است که توسط شرکت اسکواد ساخته شده‌است. اولین نسخه بازی که صرفاً جنبه آزمایش داشت، در سال ۲۰۱۱ عرضه شد. بخش اصلی و نسبتاً کامل شده آن در سال ۲۰۱۳ منتشر شد.
در برنامهٔ فضایی کربال بازیکن می‌تواند برنامه یا مأموریت فضایی خود را طراحی و کنترل کند و تحت شبیه‌سازی فیزیک برای خود سفینه فضایی ساخته و با آن به پرواز بپردازد. تمام سیاره‌های منظومه شمسی با مقیاس ۱٫۱۱۳ در این بازی وجود دارد.این یک بازی شبیه‌سازی شده فضایی محبوب است که در حال حاضر بخشی برای بازیکنان اضافه کرده است تا برخی از لحظات معروف  تاریخ فضا را دوباره بازسازی کنند.
Making History""  بسته توسعه  یافته برنامه فضایی کربال است و شامل "پک تاریخی" با سناریوهای برگرفته از رویدادهای تاریخی فضایی، پرتابگرهای جدید و فضاپیمای محتلف سازمان فضایی آمریکا و روسیه است.
در برنامه فضایی کربال، بازیکنان مسئول ماموریت فضایی  برای یک نژاد بیگانه با عنوان Kerbals هستند. با استفاده ازقطعات مراحل مختلف ماهواره‌بر، موتور و سایر لوازم، بازیکنان سعی می‌کنند یک فضاپیما کاملا کاربردی که بر اساس قوانین فیزیک و آیرودینامیک پرواز می‌کند بسازند. بازی شبیه‌سازی بسیار خوبی از فرمول‌های مختلف فیزیکی دارد و حرکات سفینه، تمام بر طبق قوانین فیزیک اداره می‌شود و صرفاً با یک سری حرکات شانسی، نمی‌توانید به خواسته‌ی خود برسید و باید کاملاً حساب شده عمل کنید.
اکنون با بسته " Making History"، بازیکنان می توانند مأموریت‌های فضایی سفارشی خود را ایجاد، ذخیره و به اشتراک بگذارند و یا بازی‌های مختلفی که بر اساس مأموریت‌های اکتشافی فضایی ساخته شد اجرا کنند.
از راهپیمایی در فضا تا فرود بر سطح  Mun(ماه در بازی کربال) و هر آنچه که در این میان رخ می‌دهد، بازیکنان می‌توانند تلاش کنند تا لحظات شگفت‌انگیزی را با الهام از رویدادهای تاریخی بازسازی کنند.

موشک‌های مسابقه فضایی در برنامه فضایی کربال
" Making History" شامل قطعات جدید و لباس‌های فضانوردان است که با الهام از رقابت فضایی بین ایالات متحده و شوری ساخته شده و بازیکنان می‌توانند در طول بازی از آن‌ها استفاده کنند.
قطعات جدید شامل کپسول‌هایی هستند که به تقلید از فضاپیماهای وستوک، وسخود و سایوز شوروی طراحی شده و به ترتیب KV-1 ، KV-2 و KV-3 نامیده می‌شوند. همچنین این بازی شامل قطعات سفینه‌های فضایی بر اساس کپسول جمینی و ماژول فرماندهی آپولو با ظاهر جدید و توسعه یافته است.
اکنون درارتباط با ماهواره‌برها، مراحل و آداپتورها چندین حالت وجود دارد که بازیکنان می‌توانند برای مطابقت با بازی انتخاب کنند: ماهواره‌بر R-7 شوروی، Titan II آمریکا، مخزن خارجی شاتل، یک مخزن بزرگتر، و بوستر ساترن-۵ .
نستور گومز، مدیر تولید شرکت اسکواد، در بیانیه‌ای اظهار داشت: توسعه "Making History" ، موجب مش‌شود خلاقیت بازیکن با ابزارهای جدید در این بازی شکوفا شده و هیجان بیشتری را با هم به اشتراک بگذارند. 

موشک‌های مسابقه فضایی در برنامه فضایی کربال

اگرچه این بازی از گرافیک بالایی برخورددار نیست، اما شبیه‌سازی بسیار خوبی دارد و شما می‌توانید هیجان ساخت سفینه، ماهواره‌بر و سفر به فضا و انجام ماموریت‌های فضایی را به خوبی تجربه کنید.
تمام بازیکنانی که KSP را در سال ۲۰۱۴ خریداری کرده‌اند، می‌توانند به صورت رایگان پک جدید را دریافت کنند.

منبع: collectspace.com

تفریح و سرگرمی در فضا | معرفی نرم افزار و اپلیکیشن |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

جزئیات جدیدی از پروژه اینترنت ماهواره‌ای شرکت اسپیس ایکس اعلام شد

جدیدا اطلاعات بیشتری از منظومه استارلینک (Starlink) شامل جزئیات طراحی ماهواره‌ها و تفکر قرارگرفته پشت تعیین تعداد نهایی ماهواره‌های منظومه منتشر شده است. بیشینه تعداد ماهواره‌های منظومه استارلینک، 12000 عدد خواهد بود؛ تقریبا 6 برابر کل تعداد ماهواره‌های فعال در مدار. اولین سری از ماهواره‌های این منظومه در یک دسته 60 عددی به زودی به فضا ارسال خواهند شد و ایلن ماسک (Elon Musk)، مدیر و بنیانگذار اسپیس ایکس می‌گوید هنگامی تعداد ماهواره‌های استارلینک در مدار به 1000 عدد برسد، این پروژه از لحاظ اقتصادی به ثبات خواهد رسید. بعد از انجام 7 پرتاب اول و با قرار دادن 400 ماهواره از منظومه در مدار، بعضی از مناطق تحت پوشش پیوسته اینترنتی قرار خواهند گرفت. مارک جانکوزا (Mark Juncosa) معاون بخش مهندسی وسایل نقلیه اسپیس ایکس می‌گوید پس از انجام 12 پرتاب کل آمریکا، پس از 24 پرتاب اکثر جمعیت جهان و پس از 30 پرتاب کل سیاره زمین تحت پوشش منظومه استارلینک قرار خواهد گرفت. به گفته ماسک با هر پرتاب تقریبا 1 ترابیت به ظرفیت قابل استفاده منظومه اضافه می‌شود. این در حالی است که مجموع ظرفیت قابل استفاده منظومه‌های تله‌ست (Telesat) و وان‌وب به ترتیب 8 و 6 ترابیت خواهد بود.