1397/03/07

همکاری فضایی نیجریه و کره شمالی

نیجریه به تازگی تمایل خود برای همکاری با کره شمالی در زمینه توسعه فضایی و فناوری اطلاعات را ابراز کرده است. دکتر آگبونایا(Ogbonnaya) وزیر علوم و فناوری نیجریه در دیدار با جان تونگ چول(Jon Tong Chol) سفیر کره شمالی در نیجریه اظهار داشت که کره شمالی در سالهای اخیر در زمینه علم و فناوری پیشرفت زیادی داشته...
همکاری فضایی نیجریه و کره شمالی

نیجریه به تازگی تمایل خود برای همکاری با کره شمالی در زمینه توسعه فضایی و فناوری اطلاعات را ابراز کرده است. دکتر آگبونایا(Ogbonnaya) وزیر علوم و فناوری نیجریه در دیدار با جان تونگ چول(Jon Tong Chol) سفیر کره شمالی در نیجریه اظهار داشت که کره شمالی در سال‌های اخیر در زمینه علم و فناوری پیشرفت زیادی داشته است که این موضوع می‌تواند برای نیجریه منفعت داشته باشد. در مورد جزئیات همکاری‌های فضایی اطلاعاتی در دسترس نیست و سفیر کره شمالی تنها به این موضوع اشاره کرده است که این کشور همپای کشورهای توسعه یافته در زمینه ماهواره‌ای، هسته‌ای و فناوری اطلاعات پیشرفت کرده است.

سازمان فضایی نیجریه از فعالترین نهادهای فضایی قاره آفریقا محسوب می‌شود. این کشور تا کنون با کمک سایر کشورها ۵ ماهواره به فضا فرستاده است و اخیرا با همکاری کشور چین اپراتور مخابرات ماهواره‌ای خود را راه‌اندازی کرده است که این اپراتور توانسته است در خارج از مرزهای نیجریه نیز فعالیت‌های اقتصادی مهمی را صورت دهد. 

منبع: Independent

دیپلماسی فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

توسعه قابل توجه صنعت ناوبری ماهواره‌ای چین

طبق یک گزارش صنعتی سالانه، ارزش میزان کل تولید در ناوبری ماهواره‌ای و خدمات مکان‌یابی چین در سال ۲۰۱۸ به رقم ۳۰۱.۶ میلیارد یوان (حدود ۴۳.۹۳ میلیارد دلار) رسید که در مقایسه با سال قبل ۱۸.۳ درصد رشد را نشان می‌دهد. بخش‌های اصلی این صنعت که به طور مستقیم به توسعه و کاربرد فناوری ناوبری ماهواره‌ای مرتبط هستند عبارتند از تراشه، دستگاه، الگوریتم، نرم‌افزار، داده‌های ناوبری، تجهیزات ترمینال و زیرساخت‌ها. ارزش این بخش‌ها در رقم اعلامی ۱۰۶.۹ میلیارد یوان گزارش شده که معادل ۳۵.۴۴ درصد از رقم کلی است. سهم سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو (BeiDou) معادل ۸۰ درصد از ارزش تولید توسط بخش‌های اصلی بوده است. این سامانه از طریق خدمات و محصولات مرتبط، مجموعا ۱۹۴.۷ میلیارد یوان درآمد کسب کرده است. سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو متعلق به چین٬ پروژه‌ای برای توسعهٔ سامانه ناوبری ماهواره‌ای مستقل است.