1397/03/07

همکاری فضایی نیجریه و کره شمالی

نیجریه به تازگی تمایل خود برای همکاری با کره شمالی در زمینه توسعه فضایی و فناوری اطلاعات را ابراز کرده است. دکتر آگبونایا(Ogbonnaya) وزیر علوم و فناوری نیجریه در دیدار با جان تونگ چول(Jon Tong Chol) سفیر کره شمالی در نیجریه اظهار داشت که کره شمالی در سالهای اخیر در زمینه علم و فناوری پیشرفت زیادی داشته...
همکاری فضایی نیجریه و کره شمالی

نیجریه به تازگی تمایل خود برای همکاری با کره شمالی در زمینه توسعه فضایی و فناوری اطلاعات را ابراز کرده است. دکتر آگبونایا(Ogbonnaya) وزیر علوم و فناوری نیجریه در دیدار با جان تونگ چول(Jon Tong Chol) سفیر کره شمالی در نیجریه اظهار داشت که کره شمالی در سال‌های اخیر در زمینه علم و فناوری پیشرفت زیادی داشته است که این موضوع می‌تواند برای نیجریه منفعت داشته باشد. در مورد جزئیات همکاری‌های فضایی اطلاعاتی در دسترس نیست و سفیر کره شمالی تنها به این موضوع اشاره کرده است که این کشور همپای کشورهای توسعه یافته در زمینه ماهواره‌ای، هسته‌ای و فناوری اطلاعات پیشرفت کرده است.

سازمان فضایی نیجریه از فعالترین نهادهای فضایی قاره آفریقا محسوب می‌شود. این کشور تا کنون با کمک سایر کشورها ۵ ماهواره به فضا فرستاده است و اخیرا با همکاری کشور چین اپراتور مخابرات ماهواره‌ای خود را راه‌اندازی کرده است که این اپراتور توانسته است در خارج از مرزهای نیجریه نیز فعالیت‌های اقتصادی مهمی را صورت دهد. 

منبع: Independent

دیپلماسی فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

کوتاه و خواندنی، نخستین ماهواره مخابراتی – تجاری چه وقت به فضا پرتاب شد؟

نخستین ماهواره‌ای که به عنوان یک ماهواره مخابراتی-تجاری در مدار ۳۶هزار کیلومتری زمین قرار گرفت ارلی برد (Early bird) نام داشت و بعدها به « اینتلست-۱ (Intelsat-1) معروف شد. این ماهواره ۳۹کیلوگرمی به شکل استوانه ای به قطر ۷۲سانتی متر و ارتفاع ۵۹سانتی متر ساخته شده بود. ارلی برد در ۲۸ژوئیه ۱۹۶۵ از کیپ کاناورال با یک ماهواره‌بر دلتا (Delta) به فضا پرتاب شد. این سفینه توانایی رله یک کانال تلویزیونی و ۲۴۰کانال تلفن داشت. ارلی برد حدود یک سال و نیم به فعالیت ادامه داد.