1397/03/07

پاکستان با همکاری چین ۲ ماهواره تحقیقاتی به فضا پرتاب می‌کند

پاکستان تا یک ماه آینده دو ماهواره تحقیقاتی را به فضا پرتاب خواهد کرد. گزارش‌ها حاکی است این ماهواره‌ها با کمک دانشمندان چینی آماده شده و برای انجام چند پروژه تحقیقاتی به فضا فرستاده خواهند شد. گفته می‌شود یکی از این ماهواره‌ها وظیفه کاووش خشکی‌ها و دیگری وظیفه ارسال تصاویری از دریاها را برای دانشمندان...
پاکستان با همکاری چین ۲ ماهواره تحقیقاتی به فضا پرتاب می‌کند

پاکستان تا یک ماه آینده دو ماهواره تحقیقاتی را به فضا پرتاب خواهد کرد. گزارش‌ها حاکی است این ماهواره‌ها با کمک دانشمندان چینی آماده شده و برای انجام چند پروژه تحقیقاتی به فضا فرستاده خواهند شد.
گفته می‌شود یکی از این ماهواره‌ها وظیفه کاووش خشکی‌ها و دیگری وظیفه ارسال تصاویری از دریاها را برای دانشمندان پاکستانی به عهده خواهد داشت.
این ماهواره‌ها با همکاری دانشمندان پاکستانی، چینی و آفریقای جنوبی آماده شده و از ماه آینده میلادی در مدار مشخص خود قرار خواهند گرفت.
پاکستان نخستین کشور اسلامی است که به فضا ماهواره پرتاب کرده و کاوش‌های فضایی خود را آغاز کرد.
نخستین ماهواره‌ای که این کشور ساخت با نام بدر ۱ در دهه ۹۰ میلادی در مدار خود قرار گرفت که به مدت ۳۵ روز در مدار فعالیت کرد.
اسلام آباد، ماهواره‌های دیگری را نیز با نام های بدر ۲،۳ و۴ به فضا فرستاده است واینک قصد دارد نخستین ماهواره مشترک خود با چین را به فضا پرتاب کند.

دیپلماسی فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

فضا در قاب هنر؛ منظومه شمسی