1397/03/05

برگزاری کارگاه آموزشی ناوبری ماهواره ای و کاربردهای آن

کارگاه آموزشی دو روزه "ناوبری ماهواره ای و کاربردهای NavIC" در تاریخ پنج تا ششم آوریل سال جاری در هند برگزار شد. هدف از برگزاری این کارگاه ایجاد آگاهی در مورد پتانسیل و کاربردهای سامانه ماهواره‌ای ناوبری منطقه‌ای هند ( IRNSS: Indian Regional Navigational Satellite) و توسعه دانش و مهارت های لازم برای...
برگزاری کارگاه آموزشی ناوبری ماهواره ای و کاربردهای آن
کارگاه آموزشی دو روزه "ناوبری ماهواره ای و کاربردهای NavIC" در تاریخ پنج تا ششم آوریل سال جاری در هند برگزار شد. هدف از برگزاری این کارگاه ایجاد آگاهی در مورد پتانسیل و کاربردهای سامانه ماهواره‌ای ناوبری منطقه‌ای هند ( IRNSS: Indian Regional Navigational Satellite)  و توسعه دانش و مهارت های لازم برای کاربردهای متنوع سامانه موقعیت‌یابی داخلی هند (NavIC) عنوان شده بود. سامانه NavIC در حال حاضر به لحاظ دقت سنجی مورد آزمایش قرار دارد و سال آینده عموم به آن دسترسی خواهند داشت. این سامانه، توسط مرکز کاربرد فضایی هند که در احمدآباد واقع‌شده، طراحی‌شده است. 
 
منبع: spaceref

ناوبری فضایی | رویدادها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

مدودف خواستار محدودیت در برنامه‌های فضایی روسیه شد

دیمیتری مدودف (Dmitry Medvedev)، نخست‌وزیر روسیه٬ معتقد است روسیه باید در اجرای برنامه‌های اکتشاف فضایی به محدودیت‌های خارجی توجه کند. او در این باره گفت: «برنامه دوره‌ای فعالیت فضایی روسیه در سال آینده به پایان می‌رسد و ما باید در برنامه‌ریزی جدید برای دور بعدی، محدودیت‌های تازه‌ای را که وجود دارد در نظر بگیریم و بر روی این که چه چیزی قطعا لازم است صورت پذیرد بحث شود.»