1397/03/05

برگزاری کارگاه آموزشی ناوبری ماهواره ای و کاربردهای آن

کارگاه آموزشی دو روزه "ناوبری ماهواره ای و کاربردهای NavIC" در تاریخ پنج تا ششم آوریل سال جاری در هند برگزار شد. هدف از برگزاری این کارگاه ایجاد آگاهی در مورد پتانسیل و کاربردهای سامانه ماهواره‌ای ناوبری منطقه‌ای هند ( IRNSS: Indian Regional Navigational Satellite) و توسعه دانش و مهارت های لازم برای...
برگزاری کارگاه آموزشی ناوبری ماهواره ای و کاربردهای آن
کارگاه آموزشی دو روزه "ناوبری ماهواره ای و کاربردهای NavIC" در تاریخ پنج تا ششم آوریل سال جاری در هند برگزار شد. هدف از برگزاری این کارگاه ایجاد آگاهی در مورد پتانسیل و کاربردهای سامانه ماهواره‌ای ناوبری منطقه‌ای هند ( IRNSS: Indian Regional Navigational Satellite)  و توسعه دانش و مهارت های لازم برای کاربردهای متنوع سامانه موقعیت‌یابی داخلی هند (NavIC) عنوان شده بود. سامانه NavIC در حال حاضر به لحاظ دقت سنجی مورد آزمایش قرار دارد و سال آینده عموم به آن دسترسی خواهند داشت. این سامانه، توسط مرکز کاربرد فضایی هند که در احمدآباد واقع‌شده، طراحی‌شده است. 
 
منبع: spaceref

ناوبری فضایی | رویدادها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

درباره دستور ترامپ برای تاسیس ارتش فضایی

بر اساس خبر های منتشر شده در منایع غربی دونالد ترامپ به پنتاگون دستور داده است یک «نیروی فضایی» به عنوان شاخه ششم ارتش تاسیس کنند. در حال حاضر ارتش آمریکا از پنج شاخه نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی، تفنگ‌داران دریایی و نگهبانان ساحلی تشکیل می‌شود. البته ایجاد چنین شاخه ای در ارتش حرف تازه ای نیست پیش از او دونالد رامسفلد، وزیر دفاع آمریکا، در سال ۲۰۰۰ از چنین ارتشی حرف زده بود.