1397/03/01

انگلیس: باید برای مقابله با تهدیدات فضایی آماده باشیم

گاوین ویلیامسون»،وزیر دفاع انگلیس، گفت انگلیس باید برای مبارزه سخت با تهدیدات فضایی آماده باشد. ویلیامسون در حالی که برای اولین بار راهبرد دفاع فضایی انگلیس را رونمایی می‌کرد، بیان داشت انگلیس باید آماده جلوگیری از حملات فنی در زمینه فضایی از سوی دشمنانش باشد. راهبرد جدید انگلیس محافظت در مقابل تهدیدات...
انگلیس: باید برای مقابله با تهدیدات فضایی آماده باشیم

گاوین ویلیامسون،وزیر دفاع انگلیس، گفت انگلیس باید برای مبارزه سخت با تهدیدات فضایی آماده باشد.
ویلیامسون در حالی که برای اولین بار راهبرد دفاع فضایی انگلیس را رونمایی می‌کرد، بیان داشت انگلیس باید آماده جلوگیری از حملات فنی در زمینه فضایی از سوی دشمنانش باشد.
راهبرد جدید انگلیس محافظت در مقابل تهدیدات فضایی از جمله مسدود کردن ماهواره‌های غیرنظامی که استفاده رسانه‌ای دارند و انسداد ماهواره‌هایی که قابلیت هدایت نظامی دارند، است.
وی افزود: «تعداد پرسنل مشغول در بخش دفاع فضایی انگلیس نیز به میزان یک پنجم کنونی افزایش خواهد یافت.»
بر اساس این راهبرد، نیروی هوایی انگلیس مسئولیت دستور و کنترل عملیات فضایی ارتش انگلیس را برعهده خواهد داشت.

جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

جنگ سرد جدید در مدار زمین

1397/02/05
بروز اختلاف بین کشورهای آمریکا و روسیه بر سر مشکل اوکراین، سوریه و دیگر مسائل بین‌المللی، بدون شک در ادامه همکاری‌های فضایی دو کشور تأثیر خواهد گذاشت. زمزمه‌های این تغییر و تحولات هم‌اکنون...

پربازدیدکننده ترین خبر

ایستگاه فضائی سالیوت۶ گامی بلند در تاریخ فناوری فضایی

زمانی که رسانه‌های شوروی در ۲۹سپتامبر ۱۹۷۷از پرتاب ایستگاه فضایی سالیوت۶ (Salyut -6) خبر دادند کمتر کسی تصور می‌کرد این ایستگاه بتواند جایگاه ویژه‌ای در تاریخ فضانوردی برای خود باز کند. اما این پایگاه مداری, خود پایه‌ای شد بر بسیاری تجربه‌های نوین در عرصه فضانوردی. برخلاف ایستگاه‌های فضایی قبلی, سالیوت۶ به دو در ورودی مجهز بود که در قسمت انتهایی آن قرار داشت وجود این سکو قبلاً اعلام‌نشده بود اما از مدت‌ها قبل کارشناسان غربی منتظر چنین عملیاتی از جانب شوروی بودند. سالیوت۶ در دوران کار خود که از زمان پرتاب تا سال ۱۹۸۲ طول کشید, منزلگاه ۱۷گروه فضانورد اصلی و مهمان بود و به‌واسطه امکان تدارکات آن با ناوهای باربری بدون سرنشین پروگرس توانست طولانی‌ترین اقامت در فضا (در زمان خود) به مدت ۱۸۵روز را فراهم آورد.