1397/02/31

دستکاری دی ان ای انسان با هدف زاد و ولد در مریخ

بررسی‌ها نشان می‌دهد انسان در صورت استقرار بر روی کره مریخ و با ساختار فعلی دی‌ان‌ای‌های خود توان زاد و ولد را ندارد و لذا دستکاری دی‌ان‌ای‌های نوع بشر بدین منظور ضروری است. در مورد کره مریخ که یکی از نامزدهای ساخت تاسیسات و زیرساخت‌های زندگی بشر است، مشکلاتی وجود دارد. جو نازک کره مریخ و تشعشعات خطرناک...
دستکاری دی ان ای انسان با هدف زاد و ولد در مریخ

بررسی‌ها نشان می‌دهد انسان در صورت استقرار بر روی کره مریخ و با ساختار فعلی دی‌ان‌ای‌های خود توان زاد و ولد را ندارد و لذا دستکاری دی‌ان‌ای‌های  نوع بشر بدین منظور ضروری است.
بررسی‌های محققان دانشگاه فناوری اطلاعات و مدیریت لهستان نشان می‌دهد اگر انسان قصد دارد در دهه‌های آینده به کرات دیگر مهاجرت و بر روی آن‌ها زندگی کند، چاره‌ای ندارد جز اینکه برای زاد و ولد بر روی آنه‌ا برنامه‌ریزی کند.
در مورد کره مریخ که یکی از نامزدهای ساخت تاسیسات و زیرساخت‌های زندگی بشر است، مشکلاتی وجود دارد. جو نازک کره مریخ و تشعشعات خطرناک خورشیدی باعث می‌شود انسان‌هایی که قرار است بر روی مریخ زندگی کنند با مشکلات جدی مواجه شوند.
یکی از مشکلات این وضعیت ناممکن شدن زاد و ولد انسان‌ها بر روی مریخ است. زیرا تشعشعات یادشده توانایی زاد و ولد انسان‌ها را مختل کرده و دستگاه تولید مثل زنان و مردان را مختل می‌کنند.
یک مشکل دیگر در این زمینه نیروی جاذبه پایین چه در حین سفر به مریخ و چه بر روی خود کره مریخ است که باعث شل شدن مفاصل و استخوان‌ها و ایجاد مشکلاتی در چشم و نخاع افراد می‌شود و حتی می‌تواند منجر به نابینایی شود.
اختلال در سیستم عصبی، کاهش قدرت شنوایی و غیره هم دیگر مشکلاتی هستند که می‌توانند در صورت سکونت طولانی مدت در مریخ به وجود آیند. از همین رو دانشمندان می‌گویند برای سکونت در مریخ باید انسان جدیدی را به وجود آورد که از نظر بدنی و ویژگی‌های اخلاقی شرایط بهتری داشته باشد و بتواند دشواری‌های مربوط به زندگی در مریخ را تحمل کند.
باتوجه به این وضعیت دستکاری ژنتیکی انسان برای حضور در مریخ ضروری است و در حال حاضر پژوهشگران در حال بررسی جزئیات این امر برای نتیجه‌گیری قطعی هستند که ممکن است سالیان متمادی به طول بیانجامد.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

توسعه قابل توجه صنعت ناوبری ماهواره‌ای چین

طبق یک گزارش صنعتی سالانه، ارزش میزان کل تولید در ناوبری ماهواره‌ای و خدمات مکان‌یابی چین در سال ۲۰۱۸ به رقم ۳۰۱.۶ میلیارد یوان (حدود ۴۳.۹۳ میلیارد دلار) رسید که در مقایسه با سال قبل ۱۸.۳ درصد رشد را نشان می‌دهد. بخش‌های اصلی این صنعت که به طور مستقیم به توسعه و کاربرد فناوری ناوبری ماهواره‌ای مرتبط هستند عبارتند از تراشه، دستگاه، الگوریتم، نرم‌افزار، داده‌های ناوبری، تجهیزات ترمینال و زیرساخت‌ها. ارزش این بخش‌ها در رقم اعلامی ۱۰۶.۹ میلیارد یوان گزارش شده که معادل ۳۵.۴۴ درصد از رقم کلی است. سهم سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو (BeiDou) معادل ۸۰ درصد از ارزش تولید توسط بخش‌های اصلی بوده است. این سامانه از طریق خدمات و محصولات مرتبط، مجموعا ۱۹۴.۷ میلیارد یوان درآمد کسب کرده است. سامانه ماهواره‌ای ناوبری بیدو متعلق به چین٬ پروژه‌ای برای توسعهٔ سامانه ناوبری ماهواره‌ای مستقل است.