1397/02/29

مدیریت راه آهن هند با استفاده از تصاویر ماهواره ای

راه آهن هند قصد دارد از تصاویر ماهواره ای به منظور نظارت، نگهداری و مدیریت دارایی های خود در سراسر کشور بهره گیرد. سازمان ملی حمل و نقل هند بدین منظور تفاهم نامه ای را با سازمان تحقیقات فضایی هند(ISRO) به امضا رسانده است. یکی از مقامات راه آهن هند در این خصوص اظهار داشت که این نهاد از تصاویر ماهواره...
مدیریت راه آهن هند با استفاده از تصاویر ماهواره ای

راه آهن هند قصد دارد از تصاویر ماهواره‌ای به منظور نظارت، نگهداری و مدیریت دارایی‌های خود در سراسر کشور بهره گیرد. سازمان ملی حمل و نقل هند بدین منظور تفاهم نامه ای را با سازمان تحقیقات فضایی هند(ISRO) به امضا رسانده است. یکی از مقامات راه آهن هند در این خصوص اظهار داشت که این نهاد از تصاویر ماهواره‌ای برای مدیریت بهتر ایستگاه‌ها و شناسایی تخطی‌ها در سراسر ایستگاه‌ها استفاده خواهد کرد و نقشه برداری دارایی‌های راه آهن هند و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) آن تا دسامبر سال جاری کامل خواهد شد. قابل ذکر است از اطلاعات حاصله برای توسعه پورتال GIS راه آهن هند استفاده خواهد شد. گفتنی است این تصاویر ماهواره‌ای از پلت فرم بوگوان (Bhuvan) سازمان تحقیقات فضایی هند اخذ خواهد شد. بوگوان سامانه‌ای شبیه گوگل ارث است که از سال ۲۰۰۹ راه اندازی شده است و قادر است تصاویری با وضوح تصویر ۲.۵ متر ارائه دهد.

منبع: economictimes

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

کوتاه و خواندنی، نخستین ماهواره مخابراتی – تجاری چه وقت به فضا پرتاب شد؟

نخستین ماهواره‌ای که به عنوان یک ماهواره مخابراتی-تجاری در مدار ۳۶هزار کیلومتری زمین قرار گرفت ارلی برد (Early bird) نام داشت و بعدها به « اینتلست-۱ (Intelsat-1) معروف شد. این ماهواره ۳۹کیلوگرمی به شکل استوانه ای به قطر ۷۲سانتی متر و ارتفاع ۵۹سانتی متر ساخته شده بود. ارلی برد در ۲۸ژوئیه ۱۹۶۵ از کیپ کاناورال با یک ماهواره‌بر دلتا (Delta) به فضا پرتاب شد. این سفینه توانایی رله یک کانال تلویزیونی و ۲۴۰کانال تلفن داشت. ارلی برد حدود یک سال و نیم به فعالیت ادامه داد.