1397/02/26

روسیه اینترنت ماهواره ای پرسرعت به جهان ارائه می دهد

آژانس فضایی روسیه، (روسکاسموس- Roscosmos) قصد دارد از پروژه سیستم پوشش اینترنت پرسرعت در کره زمین رونمایی کند. مراسم رونمایی از سرویس‌های فضای مجازی طراحی شده توسط شرکت‌های زیر مجموعه روسکاسموس اول خرداد برگزار خواهد شد. یکی از این پروژه‌ها ایجاد سیستم ملی پوشش کل زمین با اینترنت پرسرعت است، این سیستم...
روسیه اینترنت ماهواره ای پرسرعت به جهان ارائه می دهد

آژانس فضایی روسیه، (روسکاسموس- Roscosmos) قصد دارد از پروژه سیستم پوشش اینترنت پرسرعت در کره زمین رونمایی کند. بر اساس اطلاعات موجود، این سازمان برای پروژه مذکور 4.74 میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته که این مقدار ممکن است تا سال 2020 افزایش هم پیدا کند.
مراسم رونمایی از سرویس‌های فضای مجازی طراحی شده توسط شرکت‌های زیر مجموعه روسکاسموس اول خرداد برگزار خواهد شد. یکی از این پروژه‌ها ایجاد سیستم ملی پوشش کل زمین با اینترنت پرسرعت است، این سیستم با هدف ارائه یک کانال ارتباطی پیوسته برای وسایل نقلیه بدون سرنشین، اینترنت اشیا و انتقال داده‌های ایمن طراحی شده است.
براساس این گزارش وان‌وب ستلایت (OneWeb Satellites) یک پروژه مشترک بین شرکت‌های وان وب و ایرباس (Airbus) است که قصد دارد با استفاده از فناوری ارتباط ماهواره‌ای تلفن همراه و 882 ماهواره تا سال ۲۰۱۹ دسترسی کاربران به اینترنت را در سراسر جهان فراهم کند. این شرکت با اتکا به ماهواره‌های 175 تا 200 کیلوگرمی خود، دسترسی به اینترنت 50 مگابیت بر ثانیه‌ای را برای مشتریان خانگی وعده داده است.
همچنین در این گزارش آمده است که پروژه استارلینک (Starlink) متعلق به شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی اسپیس ایکس (SpaceX) یکی دیگر از رقبای این طرح است. اجرای این پروژه دو ماه پیش و با پرتاب آزمایشی دو ماهواره توسط ماهواره‌بر فالکون ۹ (Falcon-9) کلید خورد. انتظار می رود که 800 ماهواره از این منظومه اینترنت پرسرعت را در سطح آمریکا پوشش دهد. پیش‌بینی می‌شود این ماهواره‌ها، پهنای باندی با سرعت 1 گیگابایت بر ثانیه را ارائه دهند. به طور کلی، ایلان ماسک (Ellon musk) مدیرعامل اسپیس ایکس قصد دارد ۱۲هزار ماهواره برای این منظور به فضا پرتاب کند.

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

اینترنت پرسرعت جهانی با ماهواره ها

1393/10/28
شرکت OneWeb اعلام کرده است که قصد دارد برای دسترسی میلیون ها نفر از سراسر دنیا به اینترنت پرسرعت و تلفن، ماهواره هایی را بسازد و در مدار سطح پایین زمین قرار دهد. قابل ذکر است ویرجین و کوالکام...

رقابت زاکربرگ و ایلان ماسک در پرتاب ماهواره اینترنتی

1397/02/18
در پی شایعه همکاری فیسبوک (Facebook) با یک شرکت رایانه‌ای، اکنون صحبت‌هایی در مورد پرتاب ماهواره اینترنتی توسط این دو شریک شکل گرفته است.ممکن است فیسبوک در زمینه پرتاب ماهواره‌های اینترنتی،...

پربازدیدکننده ترین خبر

احتمال خرابکاری آمریکا در پرتاب‌ ماهواره‌برهای ایران

در حالی که تقریبا یک هفته از انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد پرتاب ماهواره دوستی توسط رسانه‌های خارجی و داخلی می‌گذرد و هیچ‌یک از مقامات مربوطه زحمت تایید و یا تکذیب را به خود نداده‌اند؛ روز گذشته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، در مصاحبه با شبکه NBC شکست در پرتاب این ماهواره را تایید نمود. وی علاوه بر این یک فرضیه مهم را نیز مطرح کرد: احتمال خرابکاری آمریکا در ایجاد اختلال در این پرتاب. ظریف با اشاره به مقاله‌ای که اخیرا در نیویورک تایمز منتشر شده گفت بررسی دلایل شکست بلافاصله بعد از پرتاب آغاز شده اما اکنون و پس از انتشار مقاله مذکور بررسی‌ها به صورت جزئی‌تر و با شدت بیشتری صورت خواهند گرفت. وی با بیان اینکه هنوز نمی‌توان با اطمینان از این موضوع صحبت کرد، آن را کاملا امکان‌پذیر دانست.