1397/02/17

هزینه ساخت ایستگاه فضایی جدید در نزدیکی ماه

ناسا (NASA) هزینه اولیه ساخت ایستگاهی فضایی در نزدیکی ماه را اعلام کرد. ناسا اعلام کرده است که طراحی و ساخت اولین ماژول‌ها برای ایستگاه فضایی در نزدیکی مهتاب ۲.۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این مبلغ تقریبا نصف مخارج سالانه نگهداری از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است. زیرا برای نگهداری از آن کشورهای...
هزینه ساخت ایستگاه فضایی جدید در نزدیکی ماه

ناسا (NASA) هزینه اولیه ساخت ایستگاهی فضایی در نزدیکی ماه را اعلام کرد.
ناسا اعلام کرده است که طراحی و ساخت اولین ماژول‌ها برای ایستگاه فضایی  در نزدیکی مهتاب ۲.۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.
این مبلغ تقریبا نصف مخارج سالانه نگهداری از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است. زیرا برای نگهداری از آن کشورهای عضو ایستگاه فضایی بین المللی سالانه ۵ میلیارد دلار مصرف می کنند. مخارج ساخت و بهره‌برداری از ایستگاه فضایی بین المللی تا آخر سال ۲۰۱۶ بیش ۱۲۰ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است.
قرار است بلوک پایه و ماژول مسکونی ایستگاه فضایی در نزدیکی ماه در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ ساخته شود.
پیشتر گزارش شده بود که درباره چگونگی ظاهر ایستگاه پلتفرم مداری درگاه ماه (Lunar Orbital Platform — Gateway)  و ترکیب کشورهای شرکت کننده در ساخت آن در ماه‌های آینده تصمیم‌گیری خواهد شد. ۱۵کشور در مذاکرات درباره ساخت این ایستگاه فضایی شرکت دارند.

منبع: اسپوتینک

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

راه‌اندازی ایستگاه فضایی جدید برای چرخش به دور ماه

1397/02/04
ناسا (NASA) یک ایستگاه فضایی جدید تاسیس خواهد کرد که در سال ۲۰۲۵ راه اندازی می‌شود و برای ارسال فضانوردان به مریخ مورد استفاده قرار می‌گیرد. ناسا به تازگی یک جدول زمانی برای یک راه اندازی...

پربازدیدکننده ترین خبر

گرفتاری‌های سیاسی برای ماهواره‌بر ایرانی

ماهواره‌بر ایرانی بالاخره بعد از ماه‌ها انتظار برای پرتاب ماهواره‌‌ دانشگاه امیرکبیر از سوی عالی‌ترین مقامات کشور مجوز پرتاب گرفت. خبری که صرف نظر از موفقیت یا عدم موفقیت در پرتاب، دنیای سیاست را در ابعاد بین‌المللی تکان داد اما در دنیای فناوری شاید بیش از یک خبر پرتاب ناموفق ماهواره‌ سبک به مدار نزدیک‌ به زمین نبود اتفاقی که برای کشورهای نوظهور فضایی چندان هم غیر طبیعی نیست. با وجود آنکه تنها ۲۵ کشور به همراه اتحادیه اروپا توانایی پرتاب‌های فضایی را دارند، پرتاب ماهواره‌بر، امری متداول است که امروزه نه تنها دولت‌ها بلکه شرکت‌های خصوصی نیز آن را انجام می‌دهند. علاقه سرمایه‌داران به منظومه‌های پرتعداد ماهواره‌های کوچک نیز باعث شده تا هر روز بر تعداد پرتاب‌های فضایی اضافه شود. به همین دلیل اخبار پرتاب ماهواره‌بر در حال از دست دادن جذابیت خود برای رسانه‌هاست. با این وجود پرتاب ماهواره‌بر ایرانی همیشه به صدر اخبار داغ جهان راه پیدا می‌کند چرا که موضوع ماهواره‌بر ایرانی به یک میدان نبرد سیاسی در سطح جهانی تبدیل شده است که به اقتضا حال و روز دنیای سیاست برخوردهای متفاوتی از سوی دولت‌ها با این موضوع صورت می‌گیرد.