1397/02/17

هزینه ساخت ایستگاه فضایی جدید در نزدیکی ماه

ناسا (NASA) هزینه اولیه ساخت ایستگاهی فضایی در نزدیکی ماه را اعلام کرد. ناسا اعلام کرده است که طراحی و ساخت اولین ماژول‌ها برای ایستگاه فضایی در نزدیکی مهتاب ۲.۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این مبلغ تقریبا نصف مخارج سالانه نگهداری از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است. زیرا برای نگهداری از آن کشورهای...
هزینه ساخت ایستگاه فضایی جدید در نزدیکی ماه

ناسا (NASA) هزینه اولیه ساخت ایستگاهی فضایی در نزدیکی ماه را اعلام کرد.
ناسا اعلام کرده است که طراحی و ساخت اولین ماژول‌ها برای ایستگاه فضایی  در نزدیکی مهتاب ۲.۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.
این مبلغ تقریبا نصف مخارج سالانه نگهداری از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است. زیرا برای نگهداری از آن کشورهای عضو ایستگاه فضایی بین المللی سالانه ۵ میلیارد دلار مصرف می کنند. مخارج ساخت و بهره‌برداری از ایستگاه فضایی بین المللی تا آخر سال ۲۰۱۶ بیش ۱۲۰ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است.
قرار است بلوک پایه و ماژول مسکونی ایستگاه فضایی در نزدیکی ماه در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ ساخته شود.
پیشتر گزارش شده بود که درباره چگونگی ظاهر ایستگاه پلتفرم مداری درگاه ماه (Lunar Orbital Platform — Gateway)  و ترکیب کشورهای شرکت کننده در ساخت آن در ماه‌های آینده تصمیم‌گیری خواهد شد. ۱۵کشور در مذاکرات درباره ساخت این ایستگاه فضایی شرکت دارند.

منبع: اسپوتینک

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

راه‌اندازی ایستگاه فضایی جدید برای چرخش به دور ماه

1397/02/04
ناسا (NASA) یک ایستگاه فضایی جدید تاسیس خواهد کرد که در سال ۲۰۲۵ راه اندازی می‌شود و برای ارسال فضانوردان به مریخ مورد استفاده قرار می‌گیرد. ناسا به تازگی یک جدول زمانی برای یک راه اندازی...

پربازدیدکننده ترین خبر

کوتاه و خواندنی، نخستین ماهواره مخابراتی – تجاری چه وقت به فضا پرتاب شد؟

نخستین ماهواره‌ای که به عنوان یک ماهواره مخابراتی-تجاری در مدار ۳۶هزار کیلومتری زمین قرار گرفت ارلی برد (Early bird) نام داشت و بعدها به « اینتلست-۱ (Intelsat-1) معروف شد. این ماهواره ۳۹کیلوگرمی به شکل استوانه ای به قطر ۷۲سانتی متر و ارتفاع ۵۹سانتی متر ساخته شده بود. ارلی برد در ۲۸ژوئیه ۱۹۶۵ از کیپ کاناورال با یک ماهواره‌بر دلتا (Delta) به فضا پرتاب شد. این سفینه توانایی رله یک کانال تلویزیونی و ۲۴۰کانال تلفن داشت. ارلی برد حدود یک سال و نیم به فعالیت ادامه داد.