1397/02/17

هزینه ساخت ایستگاه فضایی جدید در نزدیکی ماه

ناسا (NASA) هزینه اولیه ساخت ایستگاهی فضایی در نزدیکی ماه را اعلام کرد. ناسا اعلام کرده است که طراحی و ساخت اولین ماژول‌ها برای ایستگاه فضایی در نزدیکی مهتاب ۲.۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این مبلغ تقریبا نصف مخارج سالانه نگهداری از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است. زیرا برای نگهداری از آن کشورهای...
هزینه ساخت ایستگاه فضایی جدید در نزدیکی ماه

ناسا (NASA) هزینه اولیه ساخت ایستگاهی فضایی در نزدیکی ماه را اعلام کرد.
ناسا اعلام کرده است که طراحی و ساخت اولین ماژول‌ها برای ایستگاه فضایی  در نزدیکی مهتاب ۲.۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.
این مبلغ تقریبا نصف مخارج سالانه نگهداری از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است. زیرا برای نگهداری از آن کشورهای عضو ایستگاه فضایی بین المللی سالانه ۵ میلیارد دلار مصرف می کنند. مخارج ساخت و بهره‌برداری از ایستگاه فضایی بین المللی تا آخر سال ۲۰۱۶ بیش ۱۲۰ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است.
قرار است بلوک پایه و ماژول مسکونی ایستگاه فضایی در نزدیکی ماه در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ ساخته شود.
پیشتر گزارش شده بود که درباره چگونگی ظاهر ایستگاه پلتفرم مداری درگاه ماه (Lunar Orbital Platform — Gateway)  و ترکیب کشورهای شرکت کننده در ساخت آن در ماه‌های آینده تصمیم‌گیری خواهد شد. ۱۵کشور در مذاکرات درباره ساخت این ایستگاه فضایی شرکت دارند.

منبع: اسپوتینک

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

راه‌اندازی ایستگاه فضایی جدید برای چرخش به دور ماه

1397/02/04
ناسا (NASA) یک ایستگاه فضایی جدید تاسیس خواهد کرد که در سال ۲۰۲۵ راه اندازی می‌شود و برای ارسال فضانوردان به مریخ مورد استفاده قرار می‌گیرد. ناسا به تازگی یک جدول زمانی برای یک راه اندازی...

پربازدیدکننده ترین خبر

اولین تلفن ماهواره ای با سیستم عامل اندروئید

شرکت مخابراتی ثریا به تازگی از اولین تلفن ماهواره ای با سیستم عامل اندروئید رونمایی کرده است. این گوشی اولین تلفن ماهواره ای با سیستم عامل اندروئید محسوب می شود که همزمان می تواند از ارتباطات GSM پشتیبانی کند. ثریا با ارائه این تلفن با نام Thuraya X5 در تلاش است هماهنگی بیشتری بین ارتباطات زمینی و ماهواره ای برقرار کند و انعطاف پذیری بیشتری را برای کاربران فراهم سازد. این گوشی با صفحه نمایش فول اچ دی به بزرگیه 5.2 اینچ، دو سیم کارته است و از ارتباطات 2G,3G,4G پشتیبانی می کند. این تلفن همراه در ماموریت های دولتی،پروژه های انرژی، ارتباطات سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد و اتصال سریع و ساده ای را در مناطق دور افتاده و زمانی که کاربر در حال حرکت است و به طور معمول گوشی های هوشمند خارج از دسترس هستند را فراهم می کند.