1397/02/15

آژانس فضایی استرالیا راه اندازی می شود

دولت استرالیا پس از ماه‌ها تلاش با اختصاص پنجاه میلیون دلار بودجه، آژانس فضایی این کشور را به‌زودی راه اندازی می‌کند. دولت ترنبول درصدد است تا با اختصاص سرمایه گذاری‌های بیشتر هزاران شغل را در صنعت هوافضای این کشور با جمعیت بیش از ۲۴میلیون نفر ایجاد کند. کارشناسان صنعت هوافضای استرالیا این اقدام را...
 آژانس فضایی استرالیا راه اندازی می شود

دولت استرالیا پس از ماه‌ها تلاش با اختصاص پنجاه میلیون دلار بودجه،  آژانس فضایی این کشور را به‌زودی راه اندازی می‌کند.
دولت ترنبول درصدد است تا با اختصاص سرمایه گذاری‌های بیشتر هزاران شغل را در صنعت هوافضای این کشور با جمعیت بیش از ۲۴میلیون نفر ایجاد کند.
کارشناسان صنعت هوافضای استرالیا این اقدام را دیر هنگام اما برای آینده این کشور ضروری می‌دانند.
طبق گزارش شبکه ای بی سی استرالیا ، بیشتر کشورهای توسعه یافته مانند نیوزیلند دارای یک آژانس فضایی هستند و استرالیا نیز در تلاش است تا با سرمایه‌گذاری‌های لازم وارد این صنعت جهانی شود که بیش از ۴۲۰ میلیارد دلار در سال درآمدزایی دارد.
استرالیا با بیش از هفت میلیون کیلومتر مربع وسعت ، ششمین کشور پهناور جهان است و به همین جهت کانبرا درصدد است تا آژانس فضایی جدید این کشور را در یکی از جغرافیای گسترده این کشور مانند استرالیای غربی، جنوبی و یا شمال آن ایجاد کند.
طبق این گزارش دولت ترنبول برنامه‌های مرتبط با نحوه فعالیت و سرمایه‌گذاری بخش‌های خصوصی در صنعت هوافضای این کشور را نیز در آینده نزدیک اعلام می کند.
کانبرا اولویت برنامه‌های فضایی خود را بر توسعه فناوری‌های مرتبط با سامانه موقعیت‌یاب جهانی (GPS)، نقشه‌برداری، حمل و نقل هوایی و پروژه‌های گسترده کشاورزی اعلام کرده است.
بانک آمریکایی مریل لینچ پیش‌بینی کرده که صنعت هوافضا در سه دهه آینده بیش از ۳.۵ تریلیون دلار درآمدزایی خواهد داشت.

راهبرد |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

گرفتاری‌های سیاسی برای ماهواره‌بر ایرانی

ماهواره‌بر ایرانی بالاخره بعد از ماه‌ها انتظار برای پرتاب ماهواره‌‌ دانشگاه امیرکبیر از سوی عالی‌ترین مقامات کشور مجوز پرتاب گرفت. خبری که صرف نظر از موفقیت یا عدم موفقیت در پرتاب، دنیای سیاست را در ابعاد بین‌المللی تکان داد اما در دنیای فناوری شاید بیش از یک خبر پرتاب ناموفق ماهواره‌ سبک به مدار نزدیک‌ به زمین نبود اتفاقی که برای کشورهای نوظهور فضایی چندان هم غیر طبیعی نیست. با وجود آنکه تنها ۲۵ کشور به همراه اتحادیه اروپا توانایی پرتاب‌های فضایی را دارند، پرتاب ماهواره‌بر، امری متداول است که امروزه نه تنها دولت‌ها بلکه شرکت‌های خصوصی نیز آن را انجام می‌دهند. علاقه سرمایه‌داران به منظومه‌های پرتعداد ماهواره‌های کوچک نیز باعث شده تا هر روز بر تعداد پرتاب‌های فضایی اضافه شود. به همین دلیل اخبار پرتاب ماهواره‌بر در حال از دست دادن جذابیت خود برای رسانه‌هاست. با این وجود پرتاب ماهواره‌بر ایرانی همیشه به صدر اخبار داغ جهان راه پیدا می‌کند چرا که موضوع ماهواره‌بر ایرانی به یک میدان نبرد سیاسی در سطح جهانی تبدیل شده است که به اقتضا حال و روز دنیای سیاست برخوردهای متفاوتی از سوی دولت‌ها با این موضوع صورت می‌گیرد.