1397/02/15

آژانس فضایی استرالیا راه اندازی می شود

دولت استرالیا پس از ماه‌ها تلاش با اختصاص پنجاه میلیون دلار بودجه، آژانس فضایی این کشور را به‌زودی راه اندازی می‌کند. دولت ترنبول درصدد است تا با اختصاص سرمایه گذاری‌های بیشتر هزاران شغل را در صنعت هوافضای این کشور با جمعیت بیش از ۲۴میلیون نفر ایجاد کند. کارشناسان صنعت هوافضای استرالیا این اقدام را...
 آژانس فضایی استرالیا راه اندازی می شود

دولت استرالیا پس از ماه‌ها تلاش با اختصاص پنجاه میلیون دلار بودجه،  آژانس فضایی این کشور را به‌زودی راه اندازی می‌کند.
دولت ترنبول درصدد است تا با اختصاص سرمایه گذاری‌های بیشتر هزاران شغل را در صنعت هوافضای این کشور با جمعیت بیش از ۲۴میلیون نفر ایجاد کند.
کارشناسان صنعت هوافضای استرالیا این اقدام را دیر هنگام اما برای آینده این کشور ضروری می‌دانند.
طبق گزارش شبکه ای بی سی استرالیا ، بیشتر کشورهای توسعه یافته مانند نیوزیلند دارای یک آژانس فضایی هستند و استرالیا نیز در تلاش است تا با سرمایه‌گذاری‌های لازم وارد این صنعت جهانی شود که بیش از ۴۲۰ میلیارد دلار در سال درآمدزایی دارد.
استرالیا با بیش از هفت میلیون کیلومتر مربع وسعت ، ششمین کشور پهناور جهان است و به همین جهت کانبرا درصدد است تا آژانس فضایی جدید این کشور را در یکی از جغرافیای گسترده این کشور مانند استرالیای غربی، جنوبی و یا شمال آن ایجاد کند.
طبق این گزارش دولت ترنبول برنامه‌های مرتبط با نحوه فعالیت و سرمایه‌گذاری بخش‌های خصوصی در صنعت هوافضای این کشور را نیز در آینده نزدیک اعلام می کند.
کانبرا اولویت برنامه‌های فضایی خود را بر توسعه فناوری‌های مرتبط با سامانه موقعیت‌یاب جهانی (GPS)، نقشه‌برداری، حمل و نقل هوایی و پروژه‌های گسترده کشاورزی اعلام کرده است.
بانک آمریکایی مریل لینچ پیش‌بینی کرده که صنعت هوافضا در سه دهه آینده بیش از ۳.۵ تریلیون دلار درآمدزایی خواهد داشت.

راهبرد |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

کوتاه و خواندنی، نخستین ماهواره مخابراتی – تجاری چه وقت به فضا پرتاب شد؟

نخستین ماهواره‌ای که به عنوان یک ماهواره مخابراتی-تجاری در مدار ۳۶هزار کیلومتری زمین قرار گرفت ارلی برد (Early bird) نام داشت و بعدها به « اینتلست-۱ (Intelsat-1) معروف شد. این ماهواره ۳۹کیلوگرمی به شکل استوانه ای به قطر ۷۲سانتی متر و ارتفاع ۵۹سانتی متر ساخته شده بود. ارلی برد در ۲۸ژوئیه ۱۹۶۵ از کیپ کاناورال با یک ماهواره‌بر دلتا (Delta) به فضا پرتاب شد. این سفینه توانایی رله یک کانال تلویزیونی و ۲۴۰کانال تلفن داشت. ارلی برد حدود یک سال و نیم به فعالیت ادامه داد.