1397/02/11

بودجه ۴۰ میلیون دلاری پاکستان برای تحقیقات فضایی

دولت پاکستان در بودجه امسال خود ۴۰ میلیون دلار را به کمیسیون تحقیقات فضایی این کشور (SUPARCO) به منظور پژوهش در امور فضایی و فعالیت‌های ماهواره‌ای اختصاص می‌دهد. حدود نیمی از این بودجه صرف پروژه های جدید و ۱۱ میلیون دلار نیز برای توسعه ماهواره چند منظوره پک‌ست ام‌ام‌۱ (PakSat-MM1) در نظر گرفته خواهد...
بودجه ۴۰ میلیون دلاری پاکستان برای تحقیقات فضایی

دولت پاکستان در بودجه امسال خود ۴۰ میلیون دلار به کمیسیون تحقیقات فضایی این کشور (SUPARCO) به منظور پژوهش در امور فضایی و فعالیت‌های ماهواره‌ای اختصاص می‌دهد.
حدود نیمی از این بودجه صرف پروژه‌های جدید و ۱۱ میلیون دلار نیز برای توسعه ماهواره چند منظوره  پک‌ست ام‌ام‌۱ (PakSat-MM1) در نظر گرفته خواهد شد.
قرار است کمیسیون تحقیقات فضایی پاکستان با بودجه مذکور مراکز تحقیقات فضایی در شهرهای لاهور، کراچی و اسلام آباد راه اندازی کند.
لازم به ذکر است پاکستان در بخش بزرگی از فعالیت‌های فضایی و ماهواره‌ای خود وابسته به فرانسه و آمریکا است. دولت این کشور در تلاش است این وابستگی را کاهش داده و زیرساخت‌های ارتباطاتی خود را رشد و توسعه دهد. همچنین پاکستان در نظر دارد در فعالیت‌های مربوط به کسب اطلاعات نظامی از ماهواره‌های ملی خود استفاده کند.

راهبرد |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

اولین تلفن ماهواره ای با سیستم عامل اندروئید

شرکت مخابراتی ثریا به تازگی از اولین تلفن ماهواره ای با سیستم عامل اندروئید رونمایی کرده است. این گوشی اولین تلفن ماهواره ای با سیستم عامل اندروئید محسوب می شود که همزمان می تواند از ارتباطات GSM پشتیبانی کند. ثریا با ارائه این تلفن با نام Thuraya X5 در تلاش است هماهنگی بیشتری بین ارتباطات زمینی و ماهواره ای برقرار کند و انعطاف پذیری بیشتری را برای کاربران فراهم سازد. این گوشی با صفحه نمایش فول اچ دی به بزرگیه 5.2 اینچ، دو سیم کارته است و از ارتباطات 2G,3G,4G پشتیبانی می کند. این تلفن همراه در ماموریت های دولتی،پروژه های انرژی، ارتباطات سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد و اتصال سریع و ساده ای را در مناطق دور افتاده و زمانی که کاربر در حال حرکت است و به طور معمول گوشی های هوشمند خارج از دسترس هستند را فراهم می کند.